Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

Зашто се тако слабо показао у Другом светском рату? Дража га је баш оцрнио у оној депеши Ђујићу.
Одговори

Показао се добро тамо где се добро показао и пре рата - он је био обавештајац у Главном ђенералштабу и официр Организационог одсека Главног ђенералштаба. Сем тога изузетан говорник. Сматран је одличним официриом, зато је и доспео ту, а онда као добровољац одлази у Четничку команду. И ту су примани само најбољи.
Занимљива супротност, мислим да сам је прецизно описао.
Одговори

Прави официр, само не знам колико је био добар говорник и мобилизатор маса. Вучковић помиње како није имао добар наступ када је говорио на скуповима по селима на почетку организације покрета.

Иде Џиџа кроз планине
гони српске душманине,
издајице Русе, Немце,
крџалије љотићевце.
Одговори

(05-02-2014, 08:13 PM)Felix Пише:  Прави официр, само не знам колико је био добар говорник и мобилизатор маса. Вучковић помиње како није имао добар наступ када је говорио на скуповима по селима на почетку организације покрета.
Изгледа да си много давно читао ту књигу. Smile
Одговори

Јесам Blush Проверићу ипак.

Иде Џиџа кроз планине
гони српске душманине,
издајице Русе, Немце,
крџалије љотићевце.
Одговори

(05-02-2014, 05:59 PM)Николај Пише:  Зашто се тако слабо показао у Другом светском рату? Дража га је баш оцрнио у оној депеши Ђујићу.

Може појашњење.
Одговори

Да ниси мислио на ово:
http://www.youtube.com/watch?v=JwqaFpndi...4-overview

Ја сам рекао новинар.....овде са тебе има два особе.....
Одговори

(06-02-2014, 01:40 AM)Мргуд Пише:  
(05-02-2014, 05:59 PM)Николај Пише:  Зашто се тако слабо показао у Другом светском рату? Дража га је баш оцрнио у оној депеши Ђујићу.

Може појашњење.
Палошевић је једно време провео код Ђујића. Ђујић је јавио Дражи да је Палошевић мало чудан и да је отишао без поздрава, а Дража му је одговорио да је Палош (пишем по сећању) никакав као борац и томе слично.
Одговори

Милославе, ако није тајна, реци нам јавно, овде на форуму, да ли ти је нека политичка опција, од ових које ће учествовати на изборима, понудила да будеш на њиховој листи за посланике?
Одговори

Само што даље од политике Smile
Одговори

Питање сам поставио Милославу Самарџићу, како и гласи тема, те од њега очекујем и одговор.

Осим горњег, имам и питање да ли ће уопште излазити на изборе или учествовати у изборној кампањи?
Одговори

(06-02-2014, 05:01 PM)Владимир Петровић Пише:  Питање сам поставио Милославу Самарџићу, како и гласи тема, те од њега очекујем и одговор.

Осим горњег, имам и питање да ли ће уопште излазити на изборе или учествовати у изборној кампањи?
Није, и не бих прихватио.
Само ћу изаћи.
Одговори

[Слика: image.jpg]
Да ли можете да поставите ову слику веће резолуције?Хармоника
Одговори

Хвала на одговору, Милославе. Да ли ћеш ускоро гостовати негде у расејању и одржати промоцију својих књига?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 9 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним