Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

Како се звао послератни српски академик, који је током рата био у четницима, рез. официр и командант ?
Некако је ближи одговору Бенито !
Одговори

(17-09-2023, 04:05 PM)Мића Адмирал Пише:  Како се звао послератни српски академик, који је током рата био у четницима, рез. официр и командант ?
Некако је ближи одговору Бенито !

Вурдеља?
Одговори

Није Вурдеља.
Одговори

Зар Вурдеља није био љотићевац и петљао по Трсту нешто,по многима и са озном?
Одговори

(17-09-2023, 04:05 PM)Мића Адмирал Пише:  Како се звао послератни српски академик, који је током рата био у четницима, рез. официр и командант ?
Некако је ближи одговору Бенито !


Неки Хрвати говоре да је Васа Чубриловић био код четника, али не знам на основу чега то кажу.
Одговори

Господине Самарџић

Не нађох на форуму (ако је већ одговорено), можда ми је промакло...Да ли постоји неки документ ко је од савезника тражио да се бомбардује Београд? За многе градове постоје веродостојна документа и злочинац Коча Поповић који је тражио бомбардовање. хвала на одговору

Остао сам војник убеђен да народ треба да да реч на крају. Убеђен сам да сам био на правом путу. - Генерал Дража Михаиловић
Одговори

(19-09-2023, 04:55 PM)sagus Пише:  Господине Самарџић

Не нађох на форуму (ако је већ одговорено), можда ми је промакло...Да ли постоји неки документ ко је од савезника тражио да се бомбардује Београд? За многе градове постоје веродостојна документа и злочинац Коча Поповић који је тражио бомбардовање. хвала на одговору

Директно не. 
Сем што су пар дана раније Маклин и Велебит отишли у Лондон, а дан уочи бомбардовања у Команду Средоземља, која је послала авионе. 
И што је Би-Би-Си објавио да бомбардује према листи коју добије од комнуиста.
Одговори

Може ли неко написати пар редова о, од Озне пострадалом, свештенику Драгославу Обућини из Краљева? Написао је јако потресно опроштајно писмо својој породици пре стрељања, 1945.
Одговори

[Слика: F6q-DUWz-Xg-AEu-GWi.jpg]

Здраво, живо, домаћине. Помаже Бог.
Добио сам ову слику на друштвеној мрежи. Занима ме да ли можда знате за инфо око ње. Ја немам књигу комунистички фалсификати па не знам да ли је има тамо.

Хвала на информацији.
Одговори

(23-09-2023, 06:06 PM)electronpn Пише:  [Слика: F6q-DUWz-Xg-AEu-GWi.jpg]

Здраво, живо, домаћине. Помаже Бог.
Добио сам ову слику на друштвеној мрежи. Занима ме да ли можда знате за инфо око ње. Ја немам књигу комунистички фалсификати па не знам да ли је има тамо.

Хвала на информацији.
Поручник Урош Дреновић са домобранима и усташама. Команда Босанских четничких одреда одредила је Дреновића за спровођење примирја са НДХ, склипљених пролећа 1942. године. Тада су партизани напустили положаје према НДХ. Босански четнички одреди нису били под Дражином командом. У Дражине формције улазе 1943. преформирајући се у корпусе.
Одговори

(23-09-2023, 05:36 PM)Monarhist Пише:  Може ли неко написати пар редова о, од Озне пострадалом, свештенику Драгославу Обућини из Краљева? Написао је јако потресно опроштајно писмо својој породици пре стрељања, 1945.

Био је члан Збора. Заједно са  тадашњим председником општине Душаном Крстићем био део делегације која је команданту Немачке команде у Краљеву, мајору Оту Дешу, 19. октобра 1941. предала резолуцију са молбом грађана да се прекине стрељање (што се и догодило наредног дана). 
Стрељан од стране Озне април-маја 1945.
Одговори

Није Дреновић на слици, не зна се ко су ни где је сликано. Чак и Радановић признаје да није то он и износи претпоставку да су зенички четници (није искључено).

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

(23-09-2023, 06:24 PM)Николај Пише:  Није Дреновић на слици, не зна се ко су ни где је сликано. Чак и Радановић признаје да није то он и износи претпоставку да су зенички четници (није искључено).
Самарџић је рекао оно што сам ја написао.
Одговори

ОК, сачекаћемо Милослава.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 3 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним