Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(24-02-2015, 11:15 PM)Романија1 Пише:  Сматрате ли да је могуће да у петак буде донешена (негативна) пресуда о рехабилитацији Драже?
Данас ме убеђују из екипе да ће бити Дража рехабилитован у петак и да обавезно дођем и присуствујем историјском чину...
Рекох, убеђујете ме то од првог дана.
Онда сам звао Војину екипу, они кажу да је одлазак тамо чист мазохизам и вређање успомене на Дражу.
Баш ме занима шта су смислили за петак.
Одговори

Најпре, ја за Дражу не бих ни тражио рехабилитацију. Ко да га рехабилитује? Деца оних што су га убили?
Да ли ће га рехабилитовати? Неће.
Мислим да ће пресуда бити округло па на ћоше, али са поруком да је он до душе у већем делу рата био на страни антифашиста, али да је као главнокомандујући одговоран за ратне злочине над цивилима. Тако некако... Ако опет не одложе..
Одговори

То прво што кажеш - и Гордана је говорила тако. Каже, замислите да за 50 година деца ових што сад изручују Младића траже рехабилитацију Младића!
То друго што кажеш - и мени се тако чини.
Одговори

Наћи ће они опет некаква оправдања, неке изговоре, па опет...одлагање. Видећемо, можда грешим.

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

Господине Самарџићу, мене интересује следећа ствар. Наравно, ако можете да помогнете некако, био бих Вам захвалан.
Ради се о стрељаним припадницима Горске Краљеве Гарде током 1943. године. После борбе са Немцима код Страгара на Руднику, четници су кренули да се повлаче ка Тополи опленачкој због немачке потере из правца Крагујевца. Тамо их је сачекала црвена банда, неке побила у борби а заробила 12 Гардиста и стрељала код релеја на Руднику близу манастира Благовештења близу старог гроба из Првог светског рата. ДА ЛИ ЗНАТЕ ИМЕНА 12 СТРЕЉАНИХ ГАРДИСТА?Тужан Хвала унапред на одговору.

Част ти свака Гацко равно кад си чисто православно Smile
Одговори

(25-02-2015, 01:42 AM)Милослав Самарџић Пише:  То друго што кажеш - и мени се тако чини.
Процес из 1946. ће бити поништен или неће бити поништен, тј. Дража ће бити рехабилитован или неће бити рехабилитован. Није могуће ништа између.
Да ли ће се то десити у петак - видећемо.
Одговори

(24-02-2015, 10:55 PM)Милослав Самарџић Пише:  Иначе, негде око 2000. објављен ми је фељтон у Гласу јавности, где сам упоредио Тита са Изетбеговиће и Тачијем. Дакле, долазе на власт захваљујући помоћи из иностранства.

Mislim da ključna sličnost između Tita i Tačija nije u tome što su dobijali pomoć iz inostranstva. Pomoć iz inostranstva su dobijali, na primer, Franko i Pinoče. Ali oni su pre osvajanja vlasti bili pripadnici regularnih armija svojih država. Sličnost između Tita i Tačija je u tome što su bili na čelu nelegalnih terorističkih formacija. Da bi potom, nakon pobede u ratu, došli na čelo civilne vlasti. Dakle, dok su postojale koliko toliko pravne države na ovim prostorima, oni su zvanično bili kriminalci i mesto im je bilo u zatvoru.

(24-02-2015, 10:55 PM)Милослав Самарџић Пише:  Ако сте приметили, и иначе је честа појава да се критикује Тито а не тај систем. Мада га повремено хвале. Очигледно је да су као и увек на делу разне црвене фракције.

Ove Pekićeve citate sam već postavljao ovde, ali evo ih ponovo radi podsećanja. Smile

"Чланови СКЈ деле се на комунисте, они који нису комунисти и антикомунисте. Анти се комунисти деле на оне који то желе да буду, и оне који то не желе да буду. Некомунисти се деле на оне који не знају да то нису и оне који знају да то нису. Што се тиче правих комуниста, за њих не знам, нисам их сретао."

"Домаћа, врло раширена заблуда, која потиче екслузивно од разочараних комуниста, а некомунисти јој наивно наседају, је да је за све наше недаће крив Тито и његова персонална тиранија. Када би то била истина, комунизам би као систем, под другим условима и другим човеком, још и добар могао бити. А у то нас ти наводно екс-комунисти желе да увере и придобију за још неку реалсоцијалистичку пробу. У стварности, међутим, сваки је комунизам једнако рђав, а разлике међу њима нису од историјског, ни за живот народа од било каквог практичног значаја."

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

На јавним гласилима и порталима одвија се полемика између Мухарема Баздуља и Биљане Србљановић. У последњем одговору у Политици, Баздуљ је спочитао Биљани да је писала за крагујевачке Погледе. Изгледа да ће да напише и посебан текст о томе.
Тако да, Милославе, " буди спреман, разговор припреми....."Хармоника
Одговори

(25-02-2015, 03:15 AM)Милан Грујић Пише:  
Господине Самарџићу, мене интересује следећа ствар. Наравно, ако можете да помогнете некако, био бих Вам захвалан.
Ради се о стрељаним припадницима Горске Краљеве Гарде током 1943. године. После борбе са Немцима код Страгара на Руднику, четници су кренули да се повлаче ка Тополи опленачкој због немачке потере из правца Крагујевца. Тамо их је сачекала црвена банда, неке побила у борби а заробила 12 Гардиста и стрељала код релеја на Руднику близу манастира Благовештења близу старог гроба из Првог светског рата. ДА ЛИ ЗНАТЕ ИМЕНА 12 СТРЕЉАНИХ ГАРДИСТА?Тужан Хвала унапред на одговору.
Нисам чуо за то, јел може нешто детаљније?
Одговори

На којој теми је она фотографија где "шпанци" прелазе границу?
Ниси ми одговорио за Баздуља и Биљану.
Одговори

(25-02-2015, 06:15 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(25-02-2015, 03:15 AM)Милан Грујић Пише:  
Господине Самарџићу, мене интересује следећа ствар. Наравно, ако можете да помогнете некако, био бих Вам захвалан.
Ради се о стрељаним припадницима Горске Краљеве Гарде током 1943. године. После борбе са Немцима код Страгара на Руднику, четници су кренули да се повлаче ка Тополи опленачкој због немачке потере из правца Крагујевца. Тамо их је сачекала црвена банда, неке побила у борби а заробила 12 Гардиста и стрељала код релеја на Руднику близу манастира Благовештења близу старог гроба из Првог светског рата. ДА ЛИ ЗНАТЕ ИМЕНА 12 СТРЕЉАНИХ ГАРДИСТА?Тужан Хвала унапред на одговору.
Нисам чуо за то, јел може нешто детаљније?
Које су информације Вама потребне? Ја сам чуо од људи из Тополе опленачке ову причу па сам зато питао Вас да ли знате нешто више. Заборавио сам додати да је црвена банда тада убила једног а другог ранила и испекла на ражњу. Ради се о борцима Тихомира Јовановића Карађорђа.

Част ти свака Гацко равно кад си чисто православно Smile
Одговори

Не знам, да ли вам је познато да су локални комунисти одмах после рата имали у плану да сруше
манастир Жичу....да би на том месту саградили дом за незбринуте? Наравно, касније је тај предлог
одбијен. Иначе, главни предлагач, мештанин села Жиче, после 30-так година сконча, дакле, негде
70-тих година. Да је Хрват или Муслиман, па да човек некако и разуме, али.....немам речи!

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

(26-02-2015, 01:22 AM)Бенито Пише:  На којој теми је она фотографија где "шпанци" прелазе границу?
Ниси ми одговорио за Баздуља и Биљану.
Има овде слика:
http://www.pogledi.rs/komunisti-i-nacist...tografije/
А на форуму на више места.
Шта је питање за њих? Дај линк.
Одговори

(26-02-2015, 01:40 AM)Милан Грујић Пише:  
(25-02-2015, 06:15 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(25-02-2015, 03:15 AM)Милан Грујић Пише:  
Господине Самарџићу, мене интересује следећа ствар. Наравно, ако можете да помогнете некако, био бих Вам захвалан.
Ради се о стрељаним припадницима Горске Краљеве Гарде током 1943. године. После борбе са Немцима код Страгара на Руднику, четници су кренули да се повлаче ка Тополи опленачкој због немачке потере из правца Крагујевца. Тамо их је сачекала црвена банда, неке побила у борби а заробила 12 Гардиста и стрељала код релеја на Руднику близу манастира Благовештења близу старог гроба из Првог светског рата. ДА ЛИ ЗНАТЕ ИМЕНА 12 СТРЕЉАНИХ ГАРДИСТА?Тужан Хвала унапред на одговору.
Нисам чуо за то, јел може нешто детаљније?
Које су информације Вама потребне? Ја сам чуо од људи из Тополе опленачке ову причу па сам зато питао Вас да ли знате нешто више. Заборавио сам додати да је црвена банда тада убила једног а другог ранила и испекла на ражњу. Ради се о борцима Тихомира Јовановића Карађорђа.
То је било пре Страгара, чини ми се јуна 1942. Карађорђа су ранили али се извукао, а Парезановића су заробили и испекли на ражњу, на месту Паљевине на Руднику. Дванаест гардиста нису заробили, ни тада, а колико знам ни ма када, сем наравно после рата.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 1 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним