Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(21-05-2015, 10:48 PM)6.lickadivizija Пише:  A treca, he, pa bas sam cekao tebe da pokrenemo opet onu staru diskusiju o tome kako su partizani prijavljivali 1941. godine u zapadnoj Srbiji i Sumadiji cetnike Nemcima. On je okacio neke smesne dokaze i rekao je da ce prave objaviti tek kada bude okoncan sudski proces oko rehabilitacije generala Draze Mihailovica. Koliko vidimo, taj sudski proces je zavrsen, pa da vidimo gde su Samardzicu ti podrobniji dokazi! A i ti da, kao pravnik kazes, posto si se na Mycity Military, takodje, pre kolektivne cetnicke bezanije, pravdao kako nemas dovoljno materijala da presudis.
Али добро ме подсети на ово! Сад чланак може да се објави, пошто је процес завршен. Писао сам аутору да ми пошаље. Наравно теби ће докази бити смешни што кажеш, али објавићемо. Smile
Одговори

(21-05-2015, 07:52 PM)6.lickadivizija Пише:  
(21-05-2015, 07:43 PM)Романија Пише:  Немој молим те да износиш тако јаке аргументе, прећићу у Комунистичку партију.
Za pocetak ostavi se patetike na bazi brige za Srbe od komunista, najpre nauci pravopis! Ova rec ne postoji u srpskom jeziku,

Jel moze Samardzic da mi odgovori na ovo za Rukavine i za DJilasa bez ovih cetnickih botova ili je ovo praksa na ovom forumu?

Reč "jel" ne postoji u srpskom jeziku. Barem ne u značenju u kome je ti upotrebljava. Rečca "li" jeste posebna reč i uvek se piše odvojeno, razume se. Dakle, ispravno bi bilo "je li" ili " je l' ". Mada, stilski gledano bolje je upotrebljavati "da li".

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

(22-05-2015, 01:29 AM)Милослав Самарџић Пише:  Комунисто, ајд ујутру кажи нам јел то радиш намерно, нека тактика, или... Наиме, постављаш у фокус дал су Рукавине рођена браћа, полубраћа, ''браћа по дедине линије...'' - дакле да ли то радиш случајно или мислиш да ће неко заборавити суштину, а то је да су они доказ, и то само један од доказа, да су усташе и комунисти сарађивали?
То за прву тачку.
Dobro jutro, cetalji!
Kako ste nam od jutros? Nadjoste li Drazin grob ili jos cekate da nadju?
Uopste nisam govorio o tome da li su partizani saradjivali sa ustasama, nego da li su Rukavine braca. To je bila sustina posta. Vi ste odgovorili na pitanje da jesu, a kada sam Vas pitao kako jesu, mrzelo Vas je da citate. Pa, kako Vas onda ne mrzi da odgovarate nepouzdano, majku mu?


За другу, узео си погрешно издање Николићеве књиге. У овом издању које ја имам, а лепо пише да је то други том, то је на тој страни како сам навео. Ту си такође омануо у датуму, јер комунисти се нормално нису радовали 17. маја 1943, када су их напали Немци, већ 12. маја 1943, када су Немци напали четнике. Или ћеш пак ниси омануо датум, него спремаш терен да доказујеш како су заправо туговали тада?
[/quote]
Evo sta Nikolic kaze za 12. maj 1943. godine:
"Разоружање црногорских четника дуго се припремало због италијанског противљења. Штаб 118. ловачке дивизије издао је 12. маја директиву да се сви четници разоружају „ако треба и силом“. Посебна улога предвиђена је за 4. пук дивизије „Бранденбург“. Његово људство требало је да се пресвуче у српске униформе, увуче у обруч и ухвати Михаиловића. Генерал Литерс издао је 12. маја следеће наређење овој јединици: „Главни циљ пука остаје хватање особе и штаба Драже Михаиловића, те заплена његове архиве. У исто време, пожељно је уништење Тита и његовог штаба“.
Под удар су дошли и четници који су то тада били под италијанском командом: „У случају протеста италијанских команди против разоружања четника које се безобзирно спроводи, сви немачки команданти треба да се позову на Дучеово наређење за разоружање четника. Треба означити као издају неизвршавање тог Дучеовог наређења. Са четницима који су употребили оружје против немачких јединица, треба поступати као са комунистичким бандама, а у противном их треба као ратне заробљенике упутити у заробљеничке логоре“.
To pise lepo o tim dogadjajima od 12. maja 1943. godine. Nigde DJilasa i partizana ovde nema kako se raduju! Nema ni kurira u Vrhovnom stabu NOVJ. Sam Nikolic se zali da na vise mesta izvrcete ono sto on pise, ali dobro, nije to tema.
Da li Vi mozete da skenirate tu jednu stranicu ili, preciznije receno, tih par pasusa o 12. maju sto su dati u Nikolicevoj knjizi, pa da vidimo to o kuriru.

(22-05-2015, 01:39 AM)Милослав Самарџић Пише:  Али добро ме подсети на ово! Сад чланак може да се објави, пошто је процес завршен. Писао сам аутору да ми пошаље. Наравно теби ће докази бити смешни што кажеш, али објавићемо. Smile
Naravno, kao i celokupna Vasa delatnost!
Vidite i da ste najintimnije Vase obozavatelje kao Nikolaja sasvim zbunili! On covek misli da je ovo o viskiju i DJilasu bio samo Vas kreativni predlog za neki novi srpski kinematografski projekat o Sutjesci, a ne zna da Vi stvarno trvrdite da su to fakti, a ne umetnicka sloboda!

(22-05-2015, 08:54 AM)Vlad Alekš Пише:  
(21-05-2015, 07:52 PM)6.lickadivizija Пише:  
(21-05-2015, 07:43 PM)Романија Пише:  Немој молим те да износиш тако јаке аргументе, прећићу у Комунистичку партију.
Za pocetak ostavi se patetike na bazi brige za Srbe od komunista, najpre nauci pravopis! Ova rec ne postoji u srpskom jeziku,

Jel moze Samardzic da mi odgovori na ovo za Rukavine i za DJilasa bez ovih cetnickih botova ili je ovo praksa na ovom forumu?

Reč "jel" ne postoji u srpskom jeziku. Barem ne u značenju u kome je ti upotrebljava. Rečca "li" jeste posebna reč i uvek se piše odvojeno, razume se. Dakle, ispravno bi bilo "je li" ili " je l' ". Mada, stilski gledano bolje je upotrebljavati "da li".
Ispravno je i "jel". To sam skoro slusao jednog filologa. Objasnjavao je podrobno zasto moze "jel", a ne moze "dal".
Одговори

Не мислим него знам да си ово за виски измислио, то је већ својствено вама комунистима, а за ово друго - анализираш нечије предлоге за играни филм као да је реч о научном раду. Толико глуп није био ни Партизан.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

(22-05-2015, 10:28 AM)6.lickadivizija Пише:  
(22-05-2015, 08:54 AM)Vlad Alekš Пише:  
(21-05-2015, 07:52 PM)6.lickadivizija Пише:  
(21-05-2015, 07:43 PM)Романија Пише:  Немој молим те да износиш тако јаке аргументе, прећићу у Комунистичку партију.
Za pocetak ostavi se patetike na bazi brige za Srbe od komunista, najpre nauci pravopis! Ova rec ne postoji u srpskom jeziku,

Jel moze Samardzic da mi odgovori na ovo za Rukavine i za DJilasa bez ovih cetnickih botova ili je ovo praksa na ovom forumu?

Reč "jel" ne postoji u srpskom jeziku. Barem ne u značenju u kome je ti upotrebljava. Rečca "li" jeste posebna reč i uvek se piše odvojeno, razume se. Dakle, ispravno bi bilo "je li" ili " je l' ". Mada, stilski gledano bolje je upotrebljavati "da li".
Ispravno je i "jel". To sam skoro slusao jednog filologa. Objasnjavao je podrobno zasto moze "jel", a ne moze "dal".

Skoro si slušao jednog filologa? A koji si ti razred? Evo ti potpunog objašnjenja:

"Kad je li (l') upitna rečca: je li, je l', da li, da l', bi li, bi l', piše se odvojeno i u punom (li) i u skraćenom obliku (l). Skraćeni oblik je moguć samo kada se reč ispred li (l') završava samoglasnikom, nije moguće hoćeš l' ili jesam l'.
Kad je l deo uzrečice (uzvika): jel', jelte, jelda, ovo l nije deo konstrukcije za postavljanje pitanja nego se njime iskazuje uverenje govornika u tačnost onoga što je rečeno (zar ne). Pravopis (u rečniku uz Pravopis) propisuje spojeno pisanje (u razgovornom jeziku), a u tački 133 kaže: ‚‚Odvojeno se piše i uzrečica (u razgovornom stilu) je li; u množini se upotrebljava redukovani oblik jelte."

Ti si upotrebivši "jel" Samardžića PITAO nešto, a nisi uzviknuo "jel!". Ispravljaš druge, a ti si potpuno nepismen.

(21-05-2015, 11:52 PM)6.lickadivizija Пише:  Ne boj se, ceto, zna se ko je ostao i 1945. godine, a ko je bezao cak preko okeana!

Pričao mi je drugar koji živi u beogradskoj opštini Vračar da su se ovi tvoji iz 6. ličke njegovom dedi uselili u kuću odmah nakon što su tog istog dedu oslobodili od Nemaca. Veli on, pokušavali ste da isključujete električne svetiljke tako što ste u njih duvali. I veli dalje, da to nije ništa, totalno ste im upropastili kupatilo cepajući pločice. Ja ga pitam što ste cepali pločice u kupatilu, kaže on da se koze ne bi klizale. Ništa mi nije jasno. Hajde ti meni lepo objasni što ste duvali u sijalice i što ste cepali pločice?

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

(22-05-2015, 11:06 AM)Vlad Alekš Пише:  Pričao mi je drugar koji živi u beogradskoj opštini Vračar da su se ovi tvoji iz 6. ličke njegovom dedi uselili u kuću odmah nakon što su tog istog dedu oslobodili od Nemaca. Veli on, pokušavali ste da isključujete električne svetiljke tako što ste u njih duvali. I veli dalje, da to nije ništa, totalno ste im upropastili kupatilo cepajući pločice. Ja ga pitam što ste cepali pločice u kupatilu, kaže on da se koze ne bi klizale. Ništa mi nije jasno. Hajde ti meni lepo objasni što ste duvali u sijalice i što ste cepali pločice?

Можеш да се кладиш да је неки од тих чобана касније био функционер ФНРЈ-СФРЈ.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

(22-05-2015, 11:33 AM)Николај Пише:  
(22-05-2015, 11:06 AM)Vlad Alekš Пише:  Pričao mi je drugar koji živi u beogradskoj opštini Vračar da su se ovi tvoji iz 6. ličke njegovom dedi uselili u kuću odmah nakon što su tog istog dedu oslobodili od Nemaca. Veli on, pokušavali ste da isključujete električne svetiljke tako što ste u njih duvali. I veli dalje, da to nije ništa, totalno ste im upropastili kupatilo cepajući pločice. Ja ga pitam što ste cepali pločice u kupatilu, kaže on da se koze ne bi klizale. Ništa mi nije jasno. Hajde ti meni lepo objasni što ste duvali u sijalice i što ste cepali pločice?

Можеш да се кладиш да је неки од тих чобана касније био функционер ФНРЈ-СФРЈ.

И нека нам каже зашто нису пили воду из славине него су је захватали из малог бунара у купатилу.
Одговори

(22-05-2015, 11:41 AM)Сипуљац Пише:  
(22-05-2015, 11:06 AM)Vlad Alekš Пише:  Pričao mi je drugar koji živi u beogradskoj opštini Vračar da su se ovi tvoji iz 6. ličke njegovom dedi uselili u kuću odmah nakon što su tog istog dedu oslobodili od Nemaca. Veli on, pokušavali ste da isključujete električne svetiljke tako što ste u njih duvali. I veli dalje, da to nije ništa, totalno ste im upropastili kupatilo cepajući pločice. Ja ga pitam što ste cepali pločice u kupatilu, kaže on da se koze ne bi klizale. Ništa mi nije jasno. Hajde ti meni lepo objasni što ste duvali u sijalice i što ste cepali pločice?
И нека нам каже зашто нису пили воду из славине него су је захватали из малог бунара у купатилу.

Po njima je snimljen francuski film "Poosetioci". Kako se beše zvao onaj sluga što je pio vodu iz wc šolje? Smrda Mudić?

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

(22-05-2015, 11:01 AM)Николај Пише:  Не мислим него знам да си ово за виски измислио, то је већ својствено вама комунистима, а за ово друго - анализираш нечије предлоге за играни филм као да је реч о научном раду. Толико глуп није био ни Партизан.
Ko je glup vidi se po tome koga zastupas!
Jel vidis da covek i dalje ne odustaje od toga da su komunisti nazdravljali kada je poceo napad na cetnike?

(22-05-2015, 11:41 AM)Сипуљац Пише:  И нека нам каже зашто нису пили воду из славине него су је захватали из малог бунара у купатилу.
Pa, i takvi su bili lepsi od ovih vasih sa "gej-parade" na Ravnoj gori!
Одговори

(22-05-2015, 11:33 AM)Николај Пише:  
(22-05-2015, 11:06 AM)Vlad Alekš Пише:  Pričao mi je drugar koji živi u beogradskoj opštini Vračar da su se ovi tvoji iz 6. ličke njegovom dedi uselili u kuću odmah nakon što su tog istog dedu oslobodili od Nemaca. Veli on, pokušavali ste da isključujete električne svetiljke tako što ste u njih duvali. I veli dalje, da to nije ništa, totalno ste im upropastili kupatilo cepajući pločice. Ja ga pitam što ste cepali pločice u kupatilu, kaže on da se koze ne bi klizale. Ništa mi nije jasno. Hajde ti meni lepo objasni što ste duvali u sijalice i što ste cepali pločice?

Можеш да се кладиш да је неки од тих чобана касније био функционер ФНРЈ-СФРЈ.

Čitao sam kod Bogdana Tirnanića da su se kod komunista tokom vremena iskristalisale dve frakcije - jagnjeća i praseća. Meni nije jasno odakle sad koze i da li to znači da je postojala i treća frakcija - jareća? Meni tek sad ništa nije jasno i tek sad vidim da nemam pojma o našoj istoriji. Jebo miša svoga, ti komunisti bili kao ovi američki republikanci, silne neke frakcije, samo im još falili libertarijanci i Ron Pol.

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

A zamisli tek frakcije cetnika. Frakcije silovatelja, frakcije koljaca, frakcije gibanicara, frakcije onih koji smrde, frakcije onih koji prde., frakcije specijalizovane za klanje muslimana, frakcije koje kolju samo Srbe, frakcije koje se loze na Kalabicevu bradu, frakcije koje vise pale u krevetu intelektualni tipovi sa nacorima poput Draze itd.

Sto mi je skinut link slike onog lepotana sa nozem u zubima?
Jel to koljacka demokratija ili sta li je?
Одговори

(22-05-2015, 11:06 AM)Vlad Alekš Пише:  Pričao mi je drugar koji živi u beogradskoj opštini Vračar da su se ovi tvoji iz 6. ličke njegovom dedi uselili u kuću odmah nakon što su tog istog dedu oslobodili od Nemaca. Veli on, pokušavali ste da isključujete električne svetiljke tako što ste u njih duvali. I veli dalje, da to nije ništa, totalno ste im upropastili kupatilo cepajući pločice. Ja ga pitam što ste cepali pločice u kupatilu, kaže on da se koze ne bi klizale. Ništa mi nije jasno. Hajde ti meni lepo objasni što ste duvali u sijalice i što ste cepali pločice?
У мојој улици, комунисти пикирали кућу, додуше станаре нису избацили, оставили су им једну собицу и вешерај. Знам људе одлично, моји их знали још од пре рата. Е, тај комесар што је упао, он је кувао супу у бидеу. Додуше, не знам да ли је тај из 6.личке
Одговори

Сад се сетих и ја једне приче из села одакле сам родом. Кад су били "избори" за скупштину новембра 1945. године, комунисти једва наговоре једног старца да "гласа" на њиховим изборима. Човек је био непокретан, али они се понуде да га носе на леђима. Пошто више није имао ниједан изговор, морао је да пође.
И тако док га један од њих носи на леђима, уз пут их сретне неки мештанин, и пита овог старог што се тако снуждио. Овај му каже: "Некад сам пре рата, јахао коње вране, а сад морам да јашем комунисте."
"Бацај га на земљу одмах" - поче да виче један од ових.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

(22-05-2015, 11:06 AM)Vlad Alekš Пише:  Pričao mi je drugar koji živi u beogradskoj opštini Vračar da su se ovi tvoji iz 6. ličke njegovom dedi uselili u kuću odmah nakon što su tog istog dedu oslobodili od Nemaca. Veli on, pokušavali ste da isključujete električne svetiljke tako što ste u njih duvali. I veli dalje, da to nije ništa, totalno ste im upropastili kupatilo cepajući pločice. Ja ga pitam što ste cepali pločice u kupatilu, kaže on da se koze ne bi klizale. Ništa mi nije jasno. Hajde ti meni lepo objasni što ste duvali u sijalice i što ste cepali pločice?

Другар ти сере, да простиш. Ка и деда му. Да не бијаше оног Личанина мога би му деда дувати међу гузове да освјетли плочице у купатилу да не би оста гладан супе из бидеја.

И пази то, одма се увалили? Кад су се стигли одма увалити и успут довести козе - експрес из Лике, специјална наруџба поштама Србије, ако је 6. Личка кроз неколко неђеља реорганизована из темеља и кренила на Сремски фронт? Мада, ако је то било кад су се вратили, а то је било готово годину дана посље, кад је дивизија преко 90 % била попуњена Србијанцима. А опет, како Србијанци, као господа нијесу знали за електричне свјетиљке?Rolleyes

И даље, шта то говори о Србима као народу, колко су колективно тупави и заостали, ако је најумнији Србин свију времена, био Личанин??ШокШок

И на крају, постоје далеко јачи аргументи да се њему одговори, него дувања у свјетиљке и гузице.

Када виђех витешку невољу
забоље ме срце, проговорих:
"Што, погани, од људи чините?
"Што јуначки људе не смакнете?
"Што им такве муке ударате?"
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 23 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним