Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

Значи чиста бабалогија?
Никакву техничку документацију не наводиш, пилот ниси, авио инжињер ниси.
Одговори

Милославе, једно питање, чисто онако феноменолошки: снимају се сад ове серије и филмови са " историјском тематиком". Да ли те је икад ико контактирао и консултовао од аутора, било да су сценаристи, редитељи или глумци, да им даш неки савет? Или да ли си чуо да они неког нешто питају, осим наравно Пеђу Марковића или Бојана Димитријевића?
Сад сам гледао у Жикиној шареница да Гага Антонијевић снима филм Заспанка...... Тема је Први светски рат, изгледа, конкретно Церска битка. У том кратком прилогу видео сам толико грешака да је то невероватно. Да не говорим колико су ова дечурлија глумачка неписмени. И да не причам да им је Стеван Јаковљевић главни лик у филму. Поред толико јунака које смо поменули или ћемо поменути на сајту, или поготово на нашем квизу из српске историје.
Страшно је све то поразно.
Одговори

Имаш ли икакву техничку документацију која то потврђује?

НЕМА

Само има један израелски историчар и ТЕОРИСТА
Martin Von Crevold.
Supplying War
https://d1w7fb2mkkr3kw.cloudfront.net/as...546577.jpg
Transformation of War
https://images-na.ssl-images-amazon.com/...3,200_.jpg

Нити је сео у авион тог времена, нити је искуцио како лети
Одговори

(05-11-2017, 11:24 AM)Бенито Пише:  Милославе, једно питање, чисто онако феноменолошки: снимају се сад ове серије и филмови са " историјском тематиком". Да ли те је икад ико контактирао и консултовао од аутора, било да су сценаристи, редитељи или глумци, да им даш неки савет? Или да ли си чуо да они неког нешто питају, осим наравно Пеђу Марковића или Бојана Димитријевића?
Сад сам гледао у Жикиној шареница да Гага Антонијевић снима филм Заспанка...... Тема је Први светски рат, изгледа, конкретно Церска битка. У том кратком прилогу видео сам толико грешака да је то невероватно. Да не говорим колико су ова дечурлија глумачка неписмени. И да не причам да им је Стеван Јаковљевић главни лик у филму. Поред толико јунака које смо поменули или ћемо поменути на сајту, или поготово на нашем квизу из српске историје.
Страшно је све то поразно.
Само један глумац, али после снимања и емитовања, није знао човек раније, па кад је видео шта је испало, разочарао се човек.
Остаје да ми сами снимамо...
Одговори

(04-11-2017, 08:36 AM)ватхра Пише:  A sve to bi mogli da saznamo iz nemačkog izveštaja, koji bi morao da postoji za tako bitan događaj.
А зашто да не верујемо преписци двојице високих официра наше државе?
Јел постоји такав пример неверице када је у питању Први светски рат?
Јел постоји у историографији ма које државе?

Зашто бисте веровали овом немачком извештају - који је можда трајно уништен, што сугерише на трајно брисање овог догађаја из историографије, барем када је тај њен правац у питању - а нисте веровали оном немачком извештају да је код њих стигао бугарски генерал који је био заробљен од стране четника?
Одговори

Како је Немачка финансирала Октобарску револуцију

http://www.dw.com/sr/kako-je-nema%C4%8Dk...a-41236086
Одговори

(05-11-2017, 06:27 PM)Милослав Самарџић Пише:  А зашто да не верујемо преписци двојице високих официра наше државе?
Јел постоји такав пример неверице када је у питању Први светски рат?
Јел постоји у историографији ма које државе?

Зашто бисте веровали овом немачком извештају - који је можда трајно уништен, што сугерише на трајно брисање овог догађаја из историографије, барем када је тај њен правац у питању - а нисте веровали оном немачком извештају да је код њих стигао бугарски генерал који је био заробљен од стране четника?
Прва ствар, свака страна у својим извештајима наводи веће губитке противника, и због тога је неопходно упоредити их са противничким изворима. Сваки навод, био он четнички, партизански, немачки, амерички итд.

Друга ствар, игром случаја постоји један четнички документ врло сличан овом наводу:
Цитат:Један заробљени немачки пилот, наредник Фриц Кисијус, налазио се и у Делиградском корпусу. Његов "месершмит" савезничка авијација оборила је 23. фебруара 1944. године код села Николинац. Међутим, Немци су сазнали да се Кисијус налази у рукама четника. Ухватили су 100 сељака и запретили да ће сви бити стрељани ако се њихов пилот не пусти. Такође, објавили су да ће стрељати и четири раније ухапшена команданта среза који су припадали четничкој организацији. Командант Делиградског корпуса, мајор Брана Петровић, пристао је на размену, која је обављена на половини друма Ниш - Соко Бања.20

Сутрадан по размени, Немци су кренули у потеру за четницима у области Соко Бање. У овом крају они су већ били појачали античетничке акције, јер су знали да се спашени пилоти чувају и лече у сокобањском санаторијуму.

Пилот Франц Кусијус је искочио у близини села Николинци око 16:30. На земљи су га дочекали четници. Он се у први мах уплашио да ће га они убити, међутим капетан Александар Тодоровић који је први дошао до њега и објаснио му да се четници не боре против Немаца већ само против комуниста. Исто вече око 20 часова је овај пилот предат властима у Соко бањи.

Ако занемаримо све што Кусијус наводи, теоретски је немогуће да се све горе наведено, таоци итд, дешава за 3,5 сата.

Тако да, јелте, постоје разлози да се сумња у такве наводе.
Поготово зато што су четници знали да би омастили конопац да је наведено како се одиграло са Кусијусом.
Одговори

Којим властима у Сокобањи, кад тад није било Немаца у Сокобањи?
Друго, сад сам излистао све Александре на списку од преко 1.000 команданата који имам, нема ни једног Тодоровића.
Док је онај горе случај чист јер преписка траје три дана.
Ипак не могу се документа регуларних армија поредити са тоталитарним покретима. Ако школовани официр поднесе извештај о толико и толико избројано мртвих, а толико процењено, онда је оно прво у основи тачно. Наравно пожељна је провера.
Одговори

   
Одговори

Па да, недићевска зезалица. Написали су најбољи могући извештај за Београд.
Одговори

(06-11-2017, 02:17 PM)Милослав Самарџић Пише:  Па да, недићевска зезалица. Написали су најбољи могући извештај за Београд.

Опет понављам, пао је у 16:30, а у 20:00 је био у Сокобањи. То је три и по сата.
Објасните ми како је могуће да се за 3,5 сата издешавало све што је наведено у Петровићевом извештају, таоце, комуникацију са Немцима и остало?
Одговори

Просто речено, то што пише у том недићевском документу који сте поставили, није тачно.
Одговори

(06-11-2017, 02:53 PM)ватхра Пише:  
(06-11-2017, 02:17 PM)Милослав Самарџић Пише:  Па да, недићевска зезалица. Написали су најбољи могући извештај за Београд.

Опет понављам, пао је у 16:30, а у 20:00 је био у Сокобањи. То је три и по сата.
Објасните ми како је могуће да се за 3,5 сата издешавало све што је наведено у Петровићевом извештају, таоце, комуникацију са Немцима и остало?

Чак је стигао и да једе у та 3,5 сата!Хармоника

И нисам знао да су њемачки подофицири давали изјаве недићевим властима.Читај

PS
Мени на Ауто карта Србије избаци да је Николинац удаљен 8,4км од Сокобање, одн. 6,27км ваздушном линијом.
Одговори

Милославе, да ли си читао Авакумовићеву књигу коју је радио на основу грађе предратне Немачке, не могу тачног наслова да се сетим. Углавном, ту је пронашао доказ да је Јосип Броз Тито предратни сарадник Гестапоа. Не сећам да ли је Перо Симић користио ову књигу.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 3 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним