Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

Питање за Милослава
Да ли знате име четника Шолака једино где сам ја чуо за њега је у песми Штекће Зорка крај Лознице, којом је јединицом командовао и како је дочекао '45.Ако има неко фотографију нека је окачи; Требају ми подаци о Михаилу Барбуловићу да ли има његових потомака и ако име где живе и исто податке о Милану Витасу и потомцима и његова фотографија
Одговори

Нисам чуо за Шолака.
За Барбуловића знам само да је био легализован у недићевцима једно време, мислим да је родом негде из Источне Србије.
Витас је из Лике, немам података. Има доле тема Биграфије четника, Мића Адмирал можда зна.
Одговори

(16-06-2018, 12:47 PM)Болстон Пише:  Питање за Милослава
Да ли знате име четника Шолака једино где сам ја чуо за њега је у песми Штекће Зорка крај Лознице, којом је јединицом командовао и како је дочекао '45.Ако има неко фотографију нека је окачи; Требају ми подаци о Михаилу Барбуловићу да ли има његових потомака и ако име где живе и исто податке о Милану Витасу и потомцима и његова фотографија

http://www.pogledi.rs/forum/Thread-kapet...barbulovic

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(09-06-2018, 01:28 PM)Брада Пише:  [Слика: image.jpg]

Капетан II класе на овој фотогтафији носи доламицу. На доламици су на крагни ношене латице у облику врха копља, као на шињелу. Занимљиво је да на латицама носи неки знак, као знак специалности везе. Сличан нанашњем знаку рода везе. Или је у питању неки други знак, сличан знаку предратне четничке организације са мртвачком главом и укрштеним костима испод, а још ниже укрштени кама и пиштољ?

Који род војске је био капетан Живановић?
Одговори

На жалост, није ми познато.
Одговори

(18-06-2018, 03:47 PM)posmatrač Пише:  
(09-06-2018, 01:28 PM)Брада Пише:  [Слика: image.jpg]

Капетан II класе на овој фотогтафији носи доламицу. На доламици су на крагни ношене латице у облику врха копља, као на шињелу. Занимљиво је да на латицама носи неки знак, као знак специалности везе. Сличан нанашњем знаку рода везе. Или је у питању неки други знак, сличан знаку предратне четничке организације са мртвачком главом и укрштеним костима испод, а још ниже укрштени кама и пиштољ?

Који род војске је био капетан Живановић?
Пешадија, 1940. унапређен у чин акт.пеш.капетана II кл.
Одговори

Љотићевци и недићевци су били сарадници Њемаца, Њемачка је отворено била против краља Петра.Зашто су се љотићевци и недићевци позивали на краља, клицали му и говорили да су његова војска ако су били сарадници окупатроа?
Одговори

Нема - Ако - су били сарадници. Љотићевци и врх Недићевог апарата јесу били сарадници Немаца.
Како су били Срби, а не Немци,онда се призива демагогија и популизам.
Одговори

Адмирале, свака ти ка Његошева.
Шта би за официра из Негбина?
Одговори

(19-06-2018, 09:43 PM)Милослав Самарџић Пише:  Адмирале, свака ти ка Његошева.
Шта би за официра из Негбина?

Да ли је родбина покушала да контактира некога од ближе фамилије из села? Из личног искуства знам да по селима још има људи који се сећају дешавања из рата.

Ово јесте тежи начин да се дође до неког сазнања али некад се и исплати.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Господине Самарџићу,можете ли појаснити зашто је дошло до промјене политике Савезника према Четницима и издајства Краља Петра ?Како то да краљ изда своју војску и окрене се комунистима?И да ли би то значило,да након његовог говора,''да се сви ставе под команду Тита'',то стварно и ураде сви Дражини борци?

Није била промена политика савезнишства, зашто су оних снадевали КОМУНИСТЕ од поечетак рата. МАКЕНЗИ СОЕ/МИ6
Позадина дестабилазције Краљевине Југославије да улазе у битку против Немачке
Снадевач оружање КОМУНИСТЕ преко Грчке на почетку рата
Запосљен да раздвоје Краљ Петар од Војни Саветнике Војске Краљевине/Владе у Лондон
Одговори

Гдине Милославе, да ли се на овој слици налазе Равногорци?

Ево линка за слику

http://bandenkampf.blogspot.com/2018/06/bk0342.html
Одговори

Да, то су четници у Маутхаузену, објављено је још неколико слика. Наравно, тако су изгледали само првог дана тамо.
Одговори

Тај сајт држе комунисти...Намерно неће написати да су то припадници ЈВуО.Свугде где су четници,дескрипција фотографије је превише арогантна и безобразна,док се на фотографијама црвених бандита узвисују сви са фотке...,а нигде фотографија црвених и немаца на сајту Smile

Г-дине. Милославе шта ви мислите о том сајту?

https://www.instagram.com/colour.history/
Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
[Слика: image.jpg]
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 15 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним