Оцена Теме:
  • 2 Гласов(а) - 3 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Vojna Parada

Не знам где да ставим али вреди прочитати.Човек је легенда,лака му земља!

Цитат:Zbog mogućnosti napada fašističke Italije na Jugoslaviju, meseca maja 1940,
izvedena je delimična mobilizacija Jugoslovenske vojske s koncentracijom trupa u Sloveniji.
Smotri borbene spremnosti prisustvovali su i strani vojni atašei i novinari.
Prilikom obilaska niže navedenog puka, stenografisan je govor kapetana Đuraškovića održan vojnicima,
sačuvan u arhivu SANU (A-38-119-263). Kapetan je poginuo tokom Drugog svetskog rata.

SLUŠAJ 'AMO!

Govor komandira prve čete, Četrdesetog pešadijskog puka, kapetana Luke Đuraškovića,
vojnicima na dan 26. maja 1940. u Pomoreki, kod Brezovica. Četa postrojena u razvijenom frontu, prisutni vodnici.

SLUŠAJ 'AMO! Mi živimo u ozbiljno doba i svaki od vas znade zašto ste tu.
Svi ste skoro već stariji i ženjeni ljudi, vi čitate novine, je li tako.
Ako nam ko pruži rat, jebo ga otac, mi ćemo prihvatiti i ratovati. U tom slučaju, jebo mu pas mater,
morali bi mi da primimo borbu, pa makar svi izginuli. To bi bilo od nas časno, je l' tako! Naši susedi Talijani,
e to su kurve jedne. Oni, jebo im pas mater, boje se ratovanja, a hoće da dobiju zemlju bez krvi.
Oni, fukare jedne, kažu da imaju pravo na Dalmaciju. Jeste, dobiće, ali kurac! Je l' tako? A zar mi nemamo pravo na Trst,
Istru i druge naše krajeve?! Pa dabome da imamo! Sada se prave prijatelji, a sutra napali bi nas, kurve jedne!
Je l' vam je to jasno! Jebo im pas mater, samo neka dođu, poslaćemo ih u pizdu materinu!

DRUGO: mi, južni Sloveni, bili smo i jesmo najbolji vojnici Evrope. Je l' tako? Dabome da je tako i tako treba da bude!

Musolini je dosta učinio za Italiju. On je mnogo dao Italijanima,
al' ih nikad neće načiniti hrabrima, makar im kurac dao, neće moći da im da srce junačko.
Je l' tako? Je l' vam jasno! E, drugo kažu Talijani. Oni vele: kod nas je sve motorizovano.
Naši su mitraljezi FIAT, naši su tenkovi FIAT, naši su avioni FIAT i šta sve ja znam... u pičku materinu.
Znamo mi to, ali je u njih i srce FIAT, jebo ih sveti Jeronim na nebu. Samo ima jedno, oni nas ne znaju,
pička im materina! Je l' tako? Dabome, baš tako, i tako treba da bude.

DRUGO: hoće da nam budu kuratori, da garantuju naše granice, pizda im materina!
Talijani i ko zna koji kurci – Nemci, Englezi, Francuzi, Japanci, Kinezi i drugi, pa čak i Društvo naroda!
A šta se nas tiču njihove garancije, pizda im materina! Znamo mi šta su to garancije. Kurac garancije!
Jebo im pas mater, garancijsku i kurvarsku!

DRUGO: Svi vi znate da se naša vojska najbolje hrani. Je l' tako?
E, kad je tako, onda hrana treba da bude još sto puta bolja.
Imamo kuvare, jebo im pas mater, još i ne valjaju. Pa dobro gde su ti kuvari, jebo im pas mater svima odreda?!
Dežurni, deder zovni mi kuvare, pizda im materina!...

Pa dobro kuvari, jebo vas sveti Jeronim na nebu, poslaću vas sve da terate mitraljeze u brda,
u pizdu materinu, pa da vidimo da li će hrana biti bolja i... Jebo vam pas mater kuvarsku! Je l' tako?

(Kuvar Trobec javlja se: "Ali gospodine kapetane, iz griza se ne more...")

- Kuš, ništa te nisam pito. Marš u pizdu materinu! Jebo ti pas mater kuvarsku! Kad te raspizdim pretvoriću te odma u mitraljez.

DRUGO: Gde je tu onaj koga su ubile gaće? Aj, tu je! E, baš tebe ću poslati na Talijane,
jebo te mitropolit! I ti si mi kurčev vojnik! Ubile te gaće... Slušaj amo i šta se smeješ?
... Svi vi znate da ima i drugih kojima se hoće naša zemlja, pizda im materina! Eno gore one ciganske kurve,
kažu da im pripada Srem, Banat i Baranja. Pa dobro, pizda im materina tatarska, što ne dođu da uzmu pola Slavonije i Hrvatske,
jebali ih njihovi grofovi, jebo pas mater njima i Hortiju i Telekiju i grofici Marici!

DRUGO: je l' idete vi onako, preko noći malo u Domžale? A? Znam vas ja dobro. Sve ja znam, je l' tako?
E, vidite to ne sme tako da bude. U nas postoji preki sud, pa tu nema više šale. Odma te streljaju, jebo te faraon!
... Da li vi mislite tako?... Evo ide ti komandir negde tamo u pizdu materinu, vodnici šta ja znam gde,
jebo ih Bog, i onako ništa ne valjaju, podnarednici sede u kafani, a vi – u Domžale. Pa ti sad lepo dođu Talijani,
pizda im materina! Kako bi to sve izgledalo! I kako bi nas fino udesili... majku im žicarošku! Pa to ne sme da bude.
Je l' vam jasno? Ne može to tako kod nas da bude, kako je bilo kod Čeha. A, jok... Eto i to su kurve koje se uopšte ne bore,
nego samo polažu oružje, kukavice, jebo im pas mater i njima! Pa evo i Poljaci, jebo ih sveti Jeronim, borili se... borili,
a njihova gospoda ministri – tup u avione, beže kurve avionima pravo u Pariz. Ništa manje u pizdu materinu, da tamo tobože vladaju,
ali samo kome, pička im majčina! U nas ne sme da bude tako i ne može da bude tako, naravno.

DRUGO: Nije to sve što sam vam kazao. Ama svi vi znate, pa vi ste pametni ljudi. Išli ste po svetu i sigurno ste videli lepu varoš Temišvar?
E vidite kažu Rumuni, jebo ih Bog otac: "To je naše"! Pa dobro sad, pička mu materina, šta je onda naše? Za koji smo krasni mi onda ovde
i šta mi da branimo, kad ništa nije naše? Pizda im materina! Pa, šta mi plaćamo toliko porez, kad je ovo tuđe? Je l' tako?
Onda od nas neće dobiti niko ništa! Daćemo im kurac tvrd, i to tvrd za mnogo godina. Neka dođu ako su junaci,
a mi ćemo s njima pravo u pizdu materinu, preko Drave i Save, pa makar svi izginuli!! Je l' tako?! I je l' vam jasno?!
E pa dabome da jeste, jer drukčije ne može i ne sme da bude! Naravno!

... A sad, vodniče, daj ljudima voljno!
Одговори

[Слика: 5anzeu.jpg]
Одговори

(17-10-2014, 08:16 PM)ПРОСВЕТАР Пише:  
(17-10-2014, 05:33 PM)gegula Пише:  Оооо па где си Просветару стари друже драго ми је да је стара форумашка екипа још увек овде...

Ту смо, ту смо, СЛУЖИМО СРБИЈИ!

Служимо "НАРОДУ"(партији)!Креза
Одговори

(17-10-2014, 09:00 PM)Сербство Пише:  
(17-10-2014, 08:31 PM)регул Пише:  Не знам где да ставим али вреди прочитати.Човек је легенда,лака му земља!
Закрвио се с Италијанима у корист Хрвата. Легенда, нема шта. Живела Југославија!

Шта лупаш?Ово сам поставио само као илустрацију говора српског официра и спомиње и Италијане,Румуне,Мађаре...О чему ти причаш?
Одговори

Није српски него југословенски официр (то му и говор вели). Пише да је погинуо у рату. Питање је - на којој страни?
Одговори

(16-10-2014, 05:49 PM)Нимбус Пише:  Ма знао је Џугашвили и да је Србија русофилна, те је после француске највише цариста нашло дом у Србији, а Краљевина југославија је међу последњима признала СССР. Отуда, да би Стаљин штитио српске интересе је у домену фантазије.

Тако је исто и у домену фантазије да је такозвана КЈ била брана комунизму. А била је прави њезин расадник.

Један Рус, историчар, ође у Њујорку је написао књигу Руси у Југославији (Владислав Мајевски) о искуству Руса емиграната који су пред кугом побјегли у такозвану "југославију". Како су их третирали Срби "победници" и како су их "братски" дочекали, њих Русе "губитнике". И о томе како је ђенерал Врангел дошао у Србију, надајући се да ће ту наћи подршку и слободну базу против комуниста. Човјек је брзо схватио с ким има посла, спаковао кофере и отишао даље.
Занимљиво је како он као Рус описује однос Срба и Руса, и при томе спомиње Хрвате. "Срби" нијесу хтјели Руса за брата, већ Хрвата небрата и душманина.
Писано у Њујорку, пол. 60-их година.
Одговори

Просветар,
се погубио као данашњи Руси који би мало совјетије, мало империје...

Не одговори ко влада Русијом када је срушен храм Христа Спаситеља?

1939. године,
руска црква буквално више није постојала мимо гулага и затвора...

Ти Просветару, прије свега немаш отклона према стварима, него све упијаш и примаш се као Савка на дисконт!

„Грађанска“ демократија отуда нуди избор свега и свачега, али себе а приори изузима од тог правила; она не допушта могућност избора између ње и ма ког алтернативног концепта.

[Слика: traktor.gif]
Одговори

Једна лепа слика...ако дозволите. Smile

[Слика: nefcxi.jpg]
Одговори

Како Солжењицин вели 45 година је убијано све руско у Русима. Вели, тек крајем 60-их се поново почела учити руска историја у школама.
Толико о другу Стаљину, коме Германи замал' не острижоше брке.Креза
Одговори

Цитат:Године 1939. совјетска власт је завршила двадесетогодишњи период гоњења након којих је процес разарања у неким случајевима био доведен до неповратности. Ако су се разрушене цркве или цркве претворене у складишта могле у догледној перспективи обновити или изградити поново, више од стотину архијереја, десетине хиљада свештенослужитеља и стотине хиљада православних мирјана били су стрељани, и тај губитак је био незаменљив и ненадокнадив. Последице овог гоњења се осећају све до данас. Масовно уништавање епископа, просвећених и ревносних пастира, подвижника побожности снизило је морални ниво друштва, из народа је била извучена његова со, што га поставило у претећи положај распадања. При томе власти и даље није имале намеру да зауставе процес затварања храмова; он је и даље трајао, и ко зна до чега би довео да није избио Велики отаџбински рат.

Паметном доста!

Са' ће Просветар лијепо да игнорише или да каже да су то лажи, а да неће ни упитати из кога је истраживања навод!

„Грађанска“ демократија отуда нуди избор свега и свачега, али себе а приори изузима од тог правила; она не допушта могућност избора између ње и ма ког алтернативног концепта.

[Слика: traktor.gif]
Одговори

(17-10-2014, 10:55 PM)Pavle Пише:  Једна лепа слика...ако дозволите. Smile

Љепа слика, само са једно 25 година закашњења. То би било то да је ово парада 1991. год. - и то не Војска Србије, него Српска Војска.
Одговори

(17-10-2014, 10:38 PM)Сербство Пише:  
(17-10-2014, 10:27 PM)регул Пише:  
(17-10-2014, 09:00 PM)Сербство Пише:  
(17-10-2014, 08:31 PM)регул Пише:  Не знам где да ставим али вреди прочитати.Човек је легенда,лака му земља!
Закрвио се с Италијанима у корист Хрвата. Легенда, нема шта. Живела Југославија!

Шта лупаш?Ово сам поставио само као илустрацију говора српског официра и спомиње и Италијане,Румуне,Мађаре...О чему ти причаш?
Илустрација чега? Простатлука и југофанатизма?

Сине,потражи помоћ док још има времена!

(17-10-2014, 10:58 PM)мунгос Пише:  
(17-10-2014, 10:55 PM)Pavle Пише:  Једна лепа слика...ако дозволите. Smile

Љепа слика, само са једно 25 година закашњења. То би било то да је ово парада 1991. год. - и то не Војска Србије, него Српска Војска.

Никада није касно,а слика је стварно лепа,дође му као наговештај васкрса српске војске!
Одговори

Причају старији београђани да су Рси када су ушли у Београд карали шта су стигли, мора да се доста деце родило у јулу 1945. године?

[Слика: 2vwxlci.jpg]
Одговори

Не разумем вас. Не разумем чему толико незадовољство.
Већина овде обожава Русију и њену силну армију која пуца од комунистичких симбола и парола. Погледајте само њихове параде, петокраке и црвене заставе, партизанштина на сваком кораку. Наша војска се ослободила комунистичких симбола и парола. На паради, сем застава "НОБ" ниси могао да видиш комунистички симбол.
Нико од нас овде није крив што је СССР умарширао у Београд.
Сви би смо волели да је ЈВуО успела да победи и комунисте и швабе али није. То је урадила Црвена армија. И шта мислите? Да ће сви да забораве то што се десило? Да ће армија да побаца све што има везе са СССР и да се наоружа...чиме?

Шта очекујете од садашње армије да би задовољила "стандарде" свих нас?
Да се сјури на Космет?
Да не излази из мишије рупе?
Да преко ноћи ишколује нове генерале који нису комуњаре?
Да за 10год ишчезне оно што се таложило 50 год?
Хтели ми то да прихватимо или не, комунизам јесте био велики део нас и наша је историја. И тешко ћемо га се отарасити икада, а камоли тако брзо како ви очекујете.

(18-10-2014, 12:26 AM)Жика Пише:  Причају старији београђани да су Руси када су ушли у Београд карали шта су стигли, мора да се доста деце родило у јулу 1945. године?

Не схатам само кога овде понижаваш?
Мајке, жене, српкиње?
Нису Руси него Совјети.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 1 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним