Оцена Теме:
  • 5 Гласов(а) - 3 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Злочини четника (ЈВуО)

то је била муслиманска милиција.
Одговори

(10-12-2016, 01:16 AM)Романија Пише:  то је била муслиманска милиција.
Занимљиво!
Нису били Муслимани, нису били ни Муслимани у усташама, него је била муслиманска милиција. Каква разлика?

Не знам да ли се ко од Срба у ДРС сјетио да замоли усташе (муслимане и Хрвате ) да их не кољу и пале. Ма они су добри, требало их је само лијепо замолити разумљивим језиком и они би престали са клањем. Ако то, ипак, не би уродило плодом, тебало им је ставити соли на реп и тако их похватати, те тако спријечити да раде те неваљале ствари.

Романијо, ти знаш случај Боговићи, Стајна, Добра Вода, Миошићи и осталих села се јужне стране Романије, када су сви виђенији домаћини одведени у Крушчицу и ту завршили већ у самом почетку рата.
Како богати замишљаш ту борбу против усташтва?

Дајте људи схавтите, шта је рат? Није одбојакашка утакмица.

Шта замишљате, да четници ратују и против усташа (не муслимана и Хрвата) док усташе ратују против свега што је српско. Неравноправна је то борба.
Одговори

Мени овај сајт Погледи личи на Тадићевско-Вучићевску политику,увлачења непријатељу у дупе !Самарџић направи од четника из 2. Светског рата, неке плаве шлемове.КидањеЈедно питање за вас Историчаре!
Да ли је по вама ликвидација муслиманских кољача из Сребренице који су под командом Насера Орића клали жене и децу у околини Братунца,Геноцид ? По вама је онда и Ратко Младић злочинац и сви генерали ВРС и Војска Републике Српске је злочиначка.Какви сте ви четници,па то је глупаво преко сваке мере.Зато вас Усташе и Балије по интернету називају "Самарџићев шашави форум".
Одговори

Луке, само сам рекао да то није била Црна Легија и ништа више, јер је дошло до неспоразума око учешћа муслимана у злочину између мене и неког аутора. Ово што си остало рекао ја се слажем и нигдје то нидам оповргавао. Иначе, те угледне људе, усташе су почеле да убијају и прије почетка рата и настанка Ндх, тако да је то више наша грешка него њихова снага.
Правда, видим да мислиш да се ВРС светила за нешто у Сребреници, а то није тачно. У Сребреници се нису ликвидирали ти кољачи (или јесу у врло малом броју). Већина злочинаца је изгинула у покушају пробоја (или су преживили рат). Тако да се Срби ту нису светили ни за шта.
Ја нисам рекао да су четници злочинци, а камоли Врс, нису злочинци ни Павлови ни Ђујићеви четници, али нико није светац и није све црно-бијело. Не знам што ти толико смета што само константујем неке догађаје.
Одговори

Како није освета била у Сребреници?Па зашто су их онда убили у толиком броју?Није ми јасно у опште зашто сте отворили ову тему,да нам се смеју усташе.Када ће један усташа да жали поклане Србе?Још Српске Војводе називате,свакако.Пишете ко модерни комунисти,још мало па ће те постати жене у црном.
Одговори

у ком броју?
Одговори

(12-12-2016, 05:31 PM)Pravda Пише:  Како није освета била у Сребреници?Па зашто су их онда убили у толиком броју?Није ми јасно у опште зашто сте отворили ову тему,да нам се смеју усташе.Када ће један усташа да жали поклане Србе?Још Српске Војводе називате,свакако.Пишете ко модерни комунисти,још мало па ће те постати жене у црном.

Па у Сребреници нису Срби поубијали муслимане већ је то урадио Насер Орић да би испало да су Срби починили злочин.Али ко зна шта је све тамо било.
Одговори

(12-12-2016, 05:31 PM)Pravda Пише:  Како није освета била у Сребреници?Па зашто су их онда убили у толиком броју?Није ми јасно у опште зашто сте отворили ову тему,да нам се смеју усташе.Када ће један усташа да жали поклане Србе?Још Српске Војводе називате,свакако.Пишете ко модерни комунисти,још мало па ће те постати жене у црном.

Ови твоји уписи само показују колико ти немаш везе са реалним животом. У Сребреници је највећи број муслимана (мушкараца!) страдао приликом покушаја пробоја окружења и страдао је у борби. Значи нема говора о некаквом злочину. Даље, доста су страдали и у међусобним окршајима и на крају имамо и ликвидације које су вршиле извесне паравојне формације и које јесу ратни злочин али то није дело ВРС него паравојних формација.

Најлакше се ухватити тастатуре и оплети, али ваљало би се мало и образовати.

(09-12-2016, 01:05 AM)мунгос Пише:  Љепо. Само што ствари не функционишу тако у стварном свијету.

Ни они нијесу гледали на то да убијају само Србе који су им се замјерили него су убијали све одреда. Е па тим поступцима су они ставили мете на главе своје родбине.
И тиме је све било легитимно.

Они су имали државу, имали су све механизме силе и сву моћ коју су имали користили су да побију све Србе без обзира на пол, старост и било какве друге обзире.
Срби нијесу имали ништа. Осим себе и своје двије руке.
Е то је Мане радио.

Како велики Његош рече, "Зло чинити од зла бранећи се, то злочинства нема никаквога". Прилично просто.

Ја би прво волео да видим да ли би ти био у стању убити неког, пошто је то "прилично просто".

Друго, мој упис се није односио на Хрвате и муслимане, него конкретно на Србе које је нпр. Роквић ликвидирао јер им је неко био у комунистима. На крају крајева, описе о Роквићу је доставио известан број официра који су имали прилику да истог доживе уживо и да виде његов начин рада и дела и то довољно казује.
Одговори

Оно што се мало зна о Манету Роквићу јесте то да је после капитулације Италије био у Шибенику, под заштитом Немаца. У граду је сарађивао са јаким упориштем љотићеваца. Немци су код њега подстицали жељу да замени Ђујића и у томе га помагали. Одговоран је за страдање неколико четн. официра, као поручника Чудића, којег је изручио Немцима. Извори нису србијански, реч је о документима из 1943-1944, писма проте Пространа и др.
Одговори

Шта је поручник Чудић капетану Чудићу, који је живео у Немачкој?
Одговори

(14-12-2016, 11:36 PM)Зоран Недељковић Пише:  Немци су код њега подстицали жељу да замени Ђујића и у томе га помагали.

зашто, каква је ту корист Нијемцима? Није Дчд била баш толико мрзак непријатељ Вермахту. А не вјерујем да би се Хрвати и Италијани нешто обрадовали Роквићу.
Одговори

Па и немам везе са реалним животом у Сребреници а Мотајица ми је још даља.Ја сам из Баната.
Одговори

(15-12-2016, 04:42 AM)Романија Пише:  
(14-12-2016, 11:36 PM)Зоран Недељковић Пише:  Немци су код њега подстицали жељу да замени Ђујића и у томе га помагали.

зашто, каква је ту корист Нијемцима? Није Дчд била баш толико мрзак непријатељ Вермахту. А не вјерујем да би се Хрвати и Италијани нешто обрадовали Роквићу.
Патриоте, тамо, нису ни могли да буду мрзак непријатељ Немцима. У питању је био голи опстанак између комуниста и усташа. Мени Ђујић није ни у топ 20 так команданата, али био је несумњиви ауторитет и код народа и код пар 10 тина акт. официра код њега. То Немцима није никако одговарало.
Роквић је био вероломан, од комунисте до...
Одговори

Што нас враћа на ову тему да ми Срби често тежимо митоманији и стварању великих личности из ничега. И то од раније историје (нпр. Краљевић Марко) па до данас. Треба јасно и отворено рећи да сваки рат избаци на површину често најгори талог и људе који у нормалним околностима не би представљали ништа. Тако је било у деведесетим, тако је било и у Другом св. рату. Један од таквих људи је и Роквић.
Одговори

Скочи на Форум:

Корисника прегледа ову тему: 1 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним