Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(21-02-2017, 12:48 PM)Перун Пише:  Ево питања. Познати српски песник, министар,... имао је три сина. Двојица су били познати књижевници. Реч је о познатој породици из 19. и 20. века. Ко су њих тројица?

Мислиш ли на Илиће? Јован, Војислав и Драгутин са првом научнофастичном драмом на свету? Smile

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

Ред је био да и њих поменемо. Ајде даље.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Кад смо већ код познатих породица.
Четири су брата била. Говорило се да су "професионално" деформисани. Један је требало да буде политичар, а отишао у калуђере. Други је требало да буде официр, а отишао у наставнике математике и физике. Трећи је требало да постане новинар, а отишао у официре. Четврти је требало да буде калуђер, а постао је новинар и земљорадник. Како су се звали?

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

Није било одговора на питање зашто је Рашковић увео поздрав са три раширена прста?
Одговори

(21-02-2017, 03:59 PM)Vlad Alekš Пише:  Кад смо већ код познатих породица.
Четири су брата била. Говорило се да су "професионално" деформисани. Један је требало да буде политичар, а отишао у калуђере. Други је требало да буде официр, а отишао у наставнике математике и физике. Трећи је требало да постане новинар, а отишао у официре. Четврти је требало да буде калуђер, а постао је новинар и земљорадник. Како су се звали?
Браћа Јакшић?
Одговори

(21-02-2017, 05:15 PM)Милослав Самарџић Пише:  Није било одговора на питање зашто је Рашковић увео поздрав са три раширена прста?
Ma verovatno je video neki snimak gde vermahtovi vojnici polažu zakletvu Hitleru sa uzdignuta 3 prsta pa je primenio to i kod nas,a zaboravio je naš pozdrav sa 3 spojena prsta. Smile

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
Одговори

Милославе одговори на ово. Док не дође Влад идемо даље.

1. Двојица српских песника су се исто звала (нису били у сротсву). Ко су они?

2. Један велики диктатор (ЈБТ) је ,једном приликом, помешао двојицу српских књижевника јер се слично зову. Једног сам помињао већ кроз питање. Ко су они?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

1. Војислав Илић и Војислав Илић Млађи
Одговори

2. Борислав и Драгослав Михајловић
Одговори

Обојица сте погодили. Ајте даље да ово мало покренемо.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Шта је између осталог заједничко војводи Мишићу и Апису, везано је за њихове војне каријере?
Одговори

ucestovali su u svim ratovima mozda?
Kad smo kod tog odnosa Misica su penzionisali posle ubistva Obrenovica a mislim da je Apis bio glavni da ga vrate u sluzbu
Одговори

Nisam mislio na to.
Одговори

Мислиш ли на оне прелазе у резерву, па враћање у службу са вишим чином?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 20 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним