Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Ево једна слика као питање. Неће бити тешко погодити. Ко је на фресци и гдје се налази?

[Слика: IMG-0fce38f7e39cb5543003812e9b3001a2-V.jpg]
Одговори

Брејв, Теби је ово око убиства Карађорђа све јасно, као што је Шумадинцу, па да одмах пређемо на друго питање?
Одговори

Опрости, под утиском сам. Обриши па ћемо поставити накнадно.
Одговори

Сви ће рећи Коџа, ја ћу рећи скупштина кнезова.
Одговори

Зовне ме, пре пар месеци, један свештеник. Замолио ме је да испричам нешто о "Српској револуцији". Предложим му да не говорим ово што зна већина Срба, него да тај историјски догађај, погледамо мало "туђим очима". Како су тај догађај видели странци и како га објашњавају разни страни историчари, од тада па до данас. Пита ме он зашто мислим да је то добар приступ. Одговорих му да ћемо мало другачије видети не само шта се тада десило, него и целокупну нашу историју у протекла два века. 
У том смислу сам посебно обратио пажњу и на убиство Карађорђа.
Дакле,
КО ЈЕ УБИО Карађорђа?
Одговори

(12-02-2022, 03:07 PM)Бенито Пише:  Зовне ме, пре пар месеци, један свештеник. Замолио ме је да испричам нешто о "Српској револуцији". Предложим му да не говорим ово што зна већина Срба, него да тај историјски догађај, погледамо мало "туђим очима". Како су тај догађај видели странци и како га објашњавају разни страни историчари, од тада па до данас. Пита ме он зашто мислим да је то добар приступ. Одговорих му да ћемо мало другачије видети не само шта се тада десило, него и целокупну нашу историју у протекла два века. 
У том смислу сам посебно обратио пажњу и на убиство Карађорђа.
Дакле,
КО ЈЕ УБИО Карађорђа?

https://www.politika.rs/scc/clanak/26800...-Karadorda

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

И, Шумадинац, који је то "својевремено велики српски историчар, који је имао тезу да иза Карађорђевог убиства стоје Енглези"?
Одговори

(12-02-2022, 04:53 PM)Бенито Пише:  И, Шумадинац, који је то "својевремено велики српски историчар, који је имао тезу да иза Карађорђевог убиства стоје Енглези"?

Милорад Екмечић?

http://www.nspm.rs/kuda-ide-srbija/buduc...mment23898

Спомињали смо раније ову верзију убиства Карађорђа.
Одговори

Тако је, Митићу.
Али, ако је Антић у праву, да је пренапрегнут закључак, односно недовољно доказан од Екмечића, да Енглези стоје иза убиства Карађорђа, а са друге стране, све оно што је чињенично навео Екмечић, цитирајући бројне иностране историчаре, све тачно, поставља се питање:
Ко стоји иза убиства Карађорђа?
Одговори

(12-02-2022, 07:59 PM)Бенито Пише:  Тако је, Митићу.
Али, ако је Антић у праву, да је пренапрегнут закључак, односно недовољно доказан од Екмечића, да Енглези стоје иза убиства Карађорђа, а са друге стране, све оно што је чињенично навео Екмечић, цитирајући бројне иностране историчаре, све тачно, поставља се питање:
Ко стоји иза убиства Карађорђа?

Османлијско царство?

Или Аустријско царство?
Одговори

То је Твој закључак после прочитаног?
Одговори

Погледајте одредбе Бечког конгреса. Можда ће тада нешто бити јасније.
Одговори

(12-02-2022, 08:44 PM)Бенито Пише:  Погледајте одредбе Бечког конгреса. Можда ће тада нешто бити јасније.
Фaнaриот Николаос Галатис и аустријскa полицијa преко Коџa Милоша. Додуше, тa тврдња још није доказана.

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

Онда Метерних стоји иза убиства Карађорђа?

Или да није Каподистријас?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 36 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним