Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(10-03-2023, 01:30 PM)Djoleat Пише:  Милослав Самарџићу

Питање, ево лично, дал после свега, бомбардовања нас, целог света, антидемократије, антиразума, антиморала, антихриста, анти било чега људског и Божјег, демонских зверстава по свету, мржње и уништавања тела и душе и других и себе, још тежи тој протестанској јудео-масонској јудео-комуњарској америци и енглеској, или сада када су и они од истих поробљени, сада и од њих по истом принципу окреће главу ?

Хоћу да знам шта је конкретно наука учитеља са толико књига, одржаних предавања, говора, проповеди и остале наставе и каква је то школа. Мислим да је коректно питање, и искрено, без икаквих претензија, инсинуација ка било чему, дегредариња било кога, ово изнад је било само увод да бих објаснио питање, и/ али и подстакао на одговор, па ако може исто тако коректан, концизан, конкретан одговор ?

Стара српска наука/школа. Покушавам да наставим традицију прекинути 1945. у Отаџбини. Али настављену у емиграцији. Покушавам потпуно да елиминише утицаје "науке" настале од 1945. па надаље.
Одговори

Цитат:Да смо 44 са Чичом дочекали енглезе и амере никад се ишчупали не би, вако страдасмо ал душу спасисмо.


Просветару, ти ли си?

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

(10-03-2023, 02:01 PM)Милослав Самарџић Пише:  Пошто сматраш да Вулин решава национално питање, и комунисти у принципу, онда си баш, баш, у нереалним свету.
Црвени ма је циљ да нас збуне, код тебе су постигли одличне резултате.


Па мене нису, 
зато и кажем што није све црно бела, али Вас жути превеслали очито јесу.
Зато сам и поставио питање да видим шта је демократија добро донела свету, за црвене знамо које су зло нанели, али су мала маца и ево сада на оравој страни историје, за разлику од западне демократије.
Уствари та демократија западна и није жута, више је шарена, у дугиним бојама.
Ја сам златиборац, и моји су страдали или у Босансој голготи, или после у Златиборским јамама, ту нема питања никаквог, него је 
питање које мене интересује је да смо 44 дочекали Черчила ко остали, дал би сад дочекивали Џонсона, Бајдена, Ђукановића, Зеленског, а чеси словаци, румуни, молдавци, пољаци и тако дечекују, ил мађари, ил би ко грци што јадни мисле избећи ал чекају страдање, ал им и то џаба кад су Цркву продали ?
Одговори

(10-03-2023, 01:30 PM)Djoleat Пише:  Ако ћемо право, Русија и јесте пала кад је се са Петром Великим окренула тој вашој западној слободи и демократији, и кад је пала онда јој окрећете леђа, тако би исто и са Србијом и православљем као носиоцем духовности јој.
Пала са Петром Великим?

Да није било Петра Русија не би данас ни постојала, а вероватно ни Србија, зато што би била подељена на више вазалних великих кнежевина, које би око малог прста вртели татари, Пољаци, Швеђани и Турци. У најбољем случају, остала би нека забачена примитивна недођија, неспособна жа било какав озбиљан државни подухват.

Управо захваљујући Императору Петру Великом, као и десетинама странаца по телу који су духом постали Руси, укључујући и много Срба, Русија је за 70 година постала једна од најјачих светских држава, а 1815. убедљиво најјача војна сила на свету.
Одговори

(12-03-2023, 08:00 PM)Djoleat Пише:  
(10-03-2023, 02:01 PM)Милослав Самарџић Пише:  Пошто сматраш да Вулин решава национално питање, и комунисти у принципу, онда си баш, баш, у нереалним свету.
Црвени ма је циљ да нас збуне, код тебе су постигли одличне резултате.


Па мене нису, 
зато и кажем што није све црно бела, али Вас жути превеслали очито јесу.
Зато сам и поставио питање да видим шта је демократија добро донела свету, за црвене знамо које су зло нанели, али су мала маца и ево сада на оравој страни историје, за разлику од западне демократије.
Уствари та демократија западна и није жута, више је шарена, у дугиним бојама.
Ја сам златиборац, и моји су страдали или у Босансој голготи, или после у Златиборским јамама, ту нема питања никаквог, него је 
питање које мене интересује је да смо 44 дочекали Черчила ко остали, дал би сад дочекивали Џонсона, Бајдена, Ђукановића, Зеленског, а чеси словаци, румуни, молдавци, пољаци и тако дечекују, ил мађари, ил би ко грци што јадни мисле избећи ал чекају страдање, ал им и то џаба кад су Цркву продали ?

Добар Стаљин, лош Петар Велики...
Не видим онда о чему полемисати.
Одговори

(12-03-2023, 11:35 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(12-03-2023, 08:00 PM)Djoleat Пише:  
(10-03-2023, 02:01 PM)Милослав Самарџић Пише:  Пошто сматраш да Вулин решава национално питање, и комунисти у принципу, онда си баш, баш, у нереалним свету.
Црвени ма је циљ да нас збуне, код тебе су постигли одличне резултате.

Добар Стаљин, лош Петар Велики...
Не видим онда о чему полемисати.

 Безвезе су Вам те западноевропске ватиканске манипулације. Нико није помињао да је Стаљин добар. Али кад већ помињемо, он је "41 обновио црквеност у СССР-у, и дозволио опоравак руске православне духовности. Мени било смешно када сам видео да га цртају са ореолом, и то неке монашке заједнице.
А Петар Велики, император, ако га меримо и по сили и по земаљском царству, ништа већи император од Стаљина, ако би то само била мера. Чије је царство било веће Петрово, или Стаљиново, и које био већа сила Петар, или Стаљин, ту је негде егал.
С тим, што се после Стаљина роди ево православна Русија, а после Петра оста пустош, кад је ко шмизлица нека потрчо у Холанске навике, Паришку моду, и де ла франце чајанке, пијанке, шампањке..

Таман се ослободили од татара, ко и ми од османлија, одмах потрчали да се продамо у ропство, ми бечке школе, они паришке. 

Да се није отворио за хуманистичку, не кажем екуменистичку, папску булу, не би ни Романов био Викторијин наследник, па наследио Алексеј мали болест, нит био Николај био Р1б немачке У хромозом генетске хаплогрупе, нит би их језуити избушили, нит би им са тог истог запада увели и лењина и троцког.... 

Продаш православље, традицију, веру, уведеш европску некултуру, неморал, неверу, и звекећеш с еурићем срећан и мислиш да ти пород и држава таква остане. Па боље да се расформира, па отпоновке.

Ја се лично преиспитујем, да ли је тих 45г. страдања Срба под комунистичким атеизмом Божје допуштење да би страдањем само избегли да ко шмизлице неке потрчимо у европски демократски антихрист-изам као још веће зло, и изгубимо душу. А могуће је да смо успели тамо отићи тежећи лакшем животу, и бежећи од крста и страдања, да се не би ни извукли.
Одговори

(13-03-2023, 03:30 PM)Djoleat Пише:  
(12-03-2023, 11:35 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(12-03-2023, 08:00 PM)Djoleat Пише:  
(10-03-2023, 02:01 PM)Милослав Самарџић Пише:  Пошто сматраш да Вулин решава национално питање, и комунисти у принципу, онда си баш, баш, у нереалним свету.
Црвени ма је циљ да нас збуне, код тебе су постигли одличне резултате.

Добар Стаљин, лош Петар Велики...
Не видим онда о чему полемисати.

 Безвезе су Вам те западноевропске ватиканске манипулације. Нико није помињао да је Стаљин добар. Али кад већ помињемо, он је "41 обновио црквеност у СССР-у, и дозволио опоравак руске православне духовности. Мени било смешно када сам видео да га цртају са ореолом, и то неке монашке заједнице.
А Петар Велики, император, ако га меримо и по сили и по земаљском царству, ништа већи император од Стаљина, ако би то само била мера. Чије је царство било веће Петрово, или Стаљиново, и које био већа сила Петар, или Стаљин, ту је негде егал.
С тим, што се после Стаљина роди ево православна Русија, а после Петра оста пустош, кад је ко шмизлица нека потрчо у Холанске навике, Паришку моду, и де ла франце чајанке, пијанке, шампањке..

Таман се ослободили од татара, ко и ми од османлија, одмах потрчали да се продамо у ропство, ми бечке школе, они паришке. 

Да се није отворио за хуманистичку, не кажем екуменистичку, папску булу, не би ни Романов био Викторијин наследник, па наследио Алексеј мали болест, нит био Николај био Р1б немачке У хромозом генетске хаплогрупе, нит би их језуити избушили, нит би им са тог истог запада увели и лењина и троцког.... 

Продаш православље, традицију, веру, уведеш европску некултуру, неморал, неверу, и звекећеш с еурићем срећан и мислиш да ти пород и држава таква остане. Па боље да се расформира, па отпоновке.

Ја се лично преиспитујем, да ли је тих 45г. страдања Срба под комунистичким атеизмом Божје допуштење да би страдањем само избегли да ко шмизлице неке потрчимо у европски демократски антихрист-изам као још веће зло, и изгубимо душу. А могуће је да смо успели тамо отићи тежећи лакшем животу, и бежећи од крста и страдања, да се не би ни извукли.

Чим се труби о некаквој јудеомасонској завери, западу, Ватикану и ружно пише о демократији, онда се зна да иза свега тога стоји индоктринирана особа или групација љотићевском идеологијом. 

А што се тиче тих величања Стаљина, имаш тему о томе колико је био добар... https://www.pogledi.rs/forum/thread-4403.html

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

(14-03-2023, 11:45 AM)Шумадинац Пише:  
(13-03-2023, 03:30 PM)Djoleat Пише:   Безвезе су Вам те западноевропске ватиканске манипулације. Нико није помињао да је Стаљин добар. Али кад већ помињемо, он је "41 обновио црквеност у СССР-у, и дозволио опоравак руске православне духовности. Мени било смешно када сам видео да га цртају са ореолом, и то неке монашке заједнице.
А Петар Велики, император, ако га меримо и по сили и по земаљском царству, ништа већи император од Стаљина, ако би то само била мера. Чије је царство било веће Петрово, или Стаљиново, и које био већа сила Петар, или Стаљин, ту је негде егал.
С тим, што се после Стаљина роди ево православна Русија, а после Петра оста пустош, кад је ко шмизлица нека потрчо у Холанске навике, Паришку моду, и де ла франце чајанке, пијанке, шампањке..

Таман се ослободили од татара, ко и ми од османлија, одмах потрчали да се продамо у ропство, ми бечке школе, они паришке. 

Да се није отворио за хуманистичку, не кажем екуменистичку, папску булу, не би ни Романов био Викторијин наследник, па наследио Алексеј мали болест, нит био Николај био Р1б немачке У хромозом генетске хаплогрупе, нит би их језуити избушили, нит би им са тог истог запада увели и лењина и троцког.... 

Продаш православље, традицију, веру, уведеш европску некултуру, неморал, неверу, и звекећеш с еурићем срећан и мислиш да ти пород и држава таква остане. Па боље да се расформира, па отпоновке.

Ја се лично преиспитујем, да ли је тих 45г. страдања Срба под комунистичким атеизмом Божје допуштење да би страдањем само избегли да ко шмизлице неке потрчимо у европски демократски антихрист-изам као још веће зло, и изгубимо душу. А могуће је да смо успели тамо отићи тежећи лакшем животу, и бежећи од крста и страдања, да се не би ни извукли.

Чим се труби о некаквој јудеомасонској завери, западу, Ватикану и ружно пише о демократији, онда се зна да иза свега тога стоји индоктринирана особа или групација љотићевском идеологијом. 

А што се тиче тих величања Стаљина, имаш тему о томе колико је био добар... https://www.pogledi.rs/forum/thread-4403.html

нико није ни поменуо стаљина, без везе га демократе увлаче, ваљда да оправдају демократију. И никаква љотићевска, јудеомасонска, ватиканска, ил било каква завера не треба да оправда ту демократију, а да постоји, постоји. Бомбордовали су ме, видео сам својим очима, и да је има то више није завера. Ти си, сконто сам љубитељ папе, 2000ите ишо са Лаврентијем да му се захвалиш за бомбордовање. Ми срби смо теолошки неписмени, па ћете да нам објасните да је то љубав уствари, ми глупи, неписмени, ви прочитали 32 књижице на факсу, па да покажете памет. Да се захвалите, поклоните степинчевом гробу и добијете кључеве раја, чисто из ината, и мржње свог рода глупавог и понижења тако страдалног . Ја сам у лаврентијевом манастиру био и кад нам је писао писмо да распнемо артемија кад га видимо. Не оправдавам ни артемија, мислим да је кукавица обична, и није могао да истрпи па побегао ко..... ал све то нема везе са ватиканском завером...
Ја само кажем шта нам је донела, или шта би нам донела та демократија којом смо тежили и Петру великом кад се ослободио татара и покорио им се и нама ослобођењем од турака са обреновићима кад смо им се покорили и те 44 да смо успели да их дочекамо да ли би се икад извукли????, па 2000кад смо опет клацкали њима и ипак повукли ручну..
И да је само мене бомбордовала та велика демократија, па ни по јада. По мени, Богу хвала, нисмо пришли ни тој антихристовој западној демоНкратији, ал питам се да ли и сад те демократе, у Бахмуту и даље навију за западну демократију?
Одговори

(13-03-2023, 03:30 PM)Djoleat Пише:  
(12-03-2023, 11:35 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(12-03-2023, 08:00 PM)Djoleat Пише:  
(10-03-2023, 02:01 PM)Милослав Самарџић Пише:  Пошто сматраш да Вулин решава национално питање, и комунисти у принципу, онда си баш, баш, у нереалним свету.
Црвени ма је циљ да нас збуне, код тебе су постигли одличне резултате.

Добар Стаљин, лош Петар Велики...
Не видим онда о чему полемисати.

 Безвезе су Вам те западноевропске ватиканске манипулације. Нико није помињао да је Стаљин добар. Али кад већ помињемо, он је "41 обновио црквеност у СССР-у, и дозволио опоравак руске православне духовности. Мени било смешно када сам видео да га цртају са ореолом, и то неке монашке заједнице.
А Петар Велики, император, ако га меримо и по сили и по земаљском царству, ништа већи император од Стаљина, ако би то само била мера. Чије је царство било веће Петрово, или Стаљиново, и које био већа сила Петар, или Стаљин, ту је негде егал.
С тим, што се после Стаљина роди ево православна Русија, а после Петра оста пустош, кад је ко шмизлица нека потрчо у Холанске навике, Паришку моду, и де ла франце чајанке, пијанке, шампањке..
...

Хтео сам већ раније нешто писати по том питању у корист Ђолета.
Петар Велики је био несумњиво таман велик цар, а био је уједно и нека врста злочинца и лудака.
Натерао је Русе и Рускиње на западне моде и навике, како Ђоле пише, укључујући и женске одеће са широким деколтеима које су се тада сматрале скандалозним за жене. Уништо је некако неке православне и руске традиције.
Једном је наумио чак да холандски језик постане званични језик Русије.
Натерао је људе, значи насилно, да раде на веома нездравим условима на изградњу новог града Петербурга, с тиме је проузрочио смрт на хиљаде њих.
Натерао је потом племиће и чиновнике да бораве у том тада нездравом граду.
Савременици су га мрзели и једва чекали да умре како би напустили тај град и да би се вратили на старе навике.
После његове смрти су ипак његове реформе опстале.
Нема он свакако никаквих веза са демократијом. он је био типичан руски аутократа.
Одговори

Петров старији брат Фјодор је био успешан владар а није имао никакве везе са западом.
Одговори

У оквиру које битке је пук Мањача био физички најближе да ликвидира Броза? Негдје сте то споменули,с Тешом чинимо се...
Јесу ли Врањешевићеве јединице икад водиле борбе на лијевој страни Врбаса или јужно од Мањаче ?

Горски штаб 310
Одговори

(20-03-2023, 04:48 PM)Ocaus41 Пише:  У оквиру  које битке је пук Мањача био физички најближе да ликвидира Броза? Негдје сте то споменули,с Тешом чинимо се...
Јесу ли Врањешевићеве јединице икад  водиле борбе на лијевој страни Врбаса или јужно од Мањаче ?

И мене то интересује, мислим да је наредник Митар Тривунчић (потоњи командант корпуса) писао о томе, мислим да су чак и шињел заробили...
Одговори

(20-03-2023, 05:10 PM)Monarhist Пише:  
(20-03-2023, 04:48 PM)Ocaus41 Пише:  У оквиру  које битке је пук Мањача био физички најближе да ликвидира Броза? Негдје сте то споменули,с Тешом чинимо се...
Јесу ли Врањешевићеве јединице икад  водиле борбе на лијевој страни Врбаса или јужно од Мањаче ?

И мене то интересује, мислим да је наредник Митар Тривунчић (потоњи командант корпуса) писао о томе, мислим да су чак и шињел заробили...
Да, управо Тривунчића сам цитирао. Није то била нека посебна битка, један од многих окршаја са црвенима, само се погодило да је туда пролазио њихов Врховни штаб. Негде крајем лета 1943, колико се сећам.
Врањешевић је био на челу Команде Западне Босне, са око 10.000 четника. Под његовом командом биле су и јединцие са леве стране Врбаса и јужно од Мањаче.
Одговори

(03-03-2023, 09:13 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(03-03-2023, 09:57 AM)Београђанин Пише:  Када је Пећанац упао у Бугарску? Да ли се и Војиновић осветио?

Одмах после устанка.
Није.

Масакри су били у околини Босилеграда. Та област је припала Србији тек 1919.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 35 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним