Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Delovalo mi je da si postavio trik-pitanje. Draža odgovara ovom opisu pa pomislih da je on. Je li bio podoficir pre rata?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Да.
Одговори

Derikonja ili Neskovic?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Не.
Одговори

Не могу да се сетим никога да је унапређен више од три пута. Ајде помогни мало.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Мислио сам да ће Милослав ово одговорити синоћ, али он прећутао.
Реч је о Цвијетину Тодићу.
Имам доста питања, али нећу бити на њету, па да не задржавам.
Удри, Перуника.
Одговори

Red je da pomenemo ovog velikana. Veliki naucnik, profesor, matematicar, fizicar, ekonomista, sociolog, ministar u vecini vlada KS i KSHS. O kome je rec?

(28-02-2017, 11:42 AM)Бенито Пише:  Реч је о Цвијетину Тодићу.

Ne bih pogodio bez dobre pomoci. Bio sam ubedjen da je on bio rezervni oficir.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(28-02-2017, 12:51 PM)Перун Пише:  Red je da pomenemo ovog velikana. Veliki naucnik, profesor, matematicar, fizicar, ekonomista, sociolog, ministar u vecini vlada KS i KSHS. O kome je rec?


Коста Стојановић?
Одговори

(28-02-2017, 01:39 PM)Павле Пише:  Коста Стојановић?

Тако је. Ајде даље.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(28-02-2017, 12:51 PM)Перун Пише:  Red je da pomenemo ovog velikana. Veliki naucnik, profesor, matematicar, fizicar, ekonomista, sociolog, ministar u vecini vlada KS i KSHS. O kome je rec?

(28-02-2017, 11:42 AM)Бенито Пише:  Реч је о Цвијетину Тодићу.

Ne bih pogodio bez dobre pomoci. Bio sam ubedjen da je on bio rezervni oficir.

На брзака само,
помињали смо Косту Стојановића више пута.
Цвијетин Тодић је био подофицир пре рата, изгледа чак поднаредник. А догурао је до потпуковника и Карађорђеве звезде, тако да је његов случај уникатан у ЈВ и могао би Милослав или Зоран Недељковић да то прокоментаришу.
Ајде, Павле.
Одговори

(28-02-2017, 01:54 PM)Бенито Пише:  На брзака само, помињали смо Косту Стојановића више пута.

Кроз одговоре јесмо, питања о њему не могу да се сетим. Пошто нема Павла идемо даље.

Познати српски песник. Један од најистакнутијих у своме књижевном правцу. Крштен је под једним, познат је под другим именом. О коме је реч?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(28-02-2017, 01:54 PM)Бенито Пише:  
(28-02-2017, 12:51 PM)Перун Пише:  Red je da pomenemo ovog velikana. Veliki naucnik, profesor, matematicar, fizicar, ekonomista, sociolog, ministar u vecini vlada KS i KSHS. O kome je rec?

(28-02-2017, 11:42 AM)Бенито Пише:  Реч је о Цвијетину Тодићу.

Ne bih pogodio bez dobre pomoci. Bio sam ubedjen da je on bio rezervni oficir.

На брзака само,
помињали смо Косту Стојановића више пута.
Цвијетин Тодић је био подофицир пре рата, изгледа чак поднаредник. А догурао је до потпуковника и Карађорђеве звезде, тако да је његов случај уникатан у ЈВ и могао би Милослав или Зоран Недељковић да то прокоментаришу.
Ајде, Павле.
Да, Тодић!
Сетио бих се, јер сам читао Максимовићеве књиге. Тодић је заслужио да се сними филм о њему, биће ваљда некад.
Одговори

(28-02-2017, 04:38 PM)Перун Пише:  
(28-02-2017, 01:54 PM)Бенито Пише:  На брзака само, помињали смо Косту Стојановића више пута.

Кроз одговоре јесмо, питања о њему не могу да се сетим. Пошто нема Павла идемо даље.

Познати српски песник. Један од најистакнутијих у своме књижевном правцу. Крштен је под једним, познат је под другим именом. О коме је реч?

Мислиш на Јашу Гробарова?
Одговори

Много, много познатији. Помињали смо га једном приликом.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 14 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним