Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

Да ли знаш који је преживели, командант четничког корпуса оставио, тестаментом 99.000 долара, СПЦ-и ?
Одговори

(16-02-2018, 05:43 PM)Мића Адмирал Пише:  Да ли знаш који је преживели, командант четничког корпуса оставио, тестаментом 99.000 долара, СПЦ-и ?

Миладиновић или Милошевић?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(16-02-2018, 06:10 PM)Перун Пише:  
(16-02-2018, 05:43 PM)Мића Адмирал Пише:  Да ли знаш који је преживели, командант четничког корпуса оставио, тестаментом 99.000 долара, СПЦ-и ?

Миладиновић или Милошевић?
У питању је "твој" командант.
Одговори

Претпоставњам да је неко ко се докопао емиграције.

Митић?

Данас сам се пријатно изненадио. Први пут да причам са човеком, са територије некадашњег Златиборског корпуса, да тврди и износи чињенице да Кондор није био комуниста. Шта ти је четничка пропаганда. Smile

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(16-02-2018, 06:16 PM)Перун Пише:  Претпоставњам да је неко ко се докопао емиграције.

Митић?
Митић.
Одговори

(16-02-2018, 06:19 PM)Мића Адмирал Пише:  
(16-02-2018, 06:16 PM)Перун Пише:  Претпоставњам да је неко ко се докопао емиграције.

Митић?
Митић.

Његов корпус бројао је људи као једна слабија бригада.

Крајње мистериозна личност.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(16-02-2018, 06:43 PM)Перун Пише:  
(16-02-2018, 06:19 PM)Мића Адмирал Пише:  
(16-02-2018, 06:16 PM)Перун Пише:  Претпоставњам да је неко ко се докопао емиграције.

Митић?
Митић.

Његов корпус бројао је људи као једна слабија бригада.

Крајње мистериозна личност.
Тако је васпитаван. Син Солунца, гардијски официр-обавештајац...у емиграцији : радан,скроман,штедљив...
Пор.Јакша Ђелевић га је описао : Незаборавна личност и дух, оличење националне дисциплине и свести да служи свом народу.
Своју архиву је пренео преко границе и завештао библиотеци у Грацу. Ко зна шта је с тим, она би свакако пуно одговорила.
Одговори

Да ли се зна нешто о Дражиној муштикли са слике?Од кога је добио,итд.Изгледа феноменално.
[Слика: Cicin-lula-kompas-pistolj-i-mapa-copy.jpg]
Одговори

Није ми познато.
Одговори

(16-02-2018, 08:01 PM)Pravda Пише:  Да ли се зна нешто о Дражиној муштикли са слике?Од кога је добио,итд.Изгледа феноменално.
[Слика: Cicin-lula-kompas-pistolj-i-mapa-copy.jpg]
А од кога је добио упаљач за паљење дувана у лули ( можда је и од њега добио муштиклу ) ?
Одговори

Откуд знам, немој претеривати. У ствари питај на квизу, историја, тамо свашта знају.
Одговори

Код питања сам мислио на Правду, али у осталом небитно је.
Одговори

Да није упаљач добио од неког Савезничког официра?Мени је Дражина муштикла јако интересантна, зато што је не обично дугачка и јако лепо украшена.Нисам видео раније нешто тако.Личи ми да је радио неки наш мајстор,не би рекао да је страног порекла,ако си на то мислио Мићо.
Одговори

(17-02-2018, 11:49 AM)Pravda Пише:  Да није упаљач добио од неког Савезничког официра?Мени је Дражина муштикла јако интересантна, зато што је не обично дугачка и јако лепо украшена.Нисам видео раније нешто тако.Личи ми да је радио неки наш мајстор,не би рекао да је страног порекла,ако си на то мислио Мићо.
Упаљач ( могуће и муштиклу ) је израдио и поклонио Сава М.Ћабак, београдски златар и печаторезац, члан беогр. Цивилног Штаба. У Немачкој истрази се правдао да није знао за кога је поруџбина и слично, па је пуштен 26.фебр.1944.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 31 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним