Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

Калабић је нешто поклањао Дражи, сећам се да је тражио гравера.
А да је Дража поклонио Калабићу, за то нисам нашао траг.
Одговори

На почетку рата је морао имати Војно-државни Браунинг М1910/22 калибра 9ммК.
Одговори

Милославе, има ли индиција да је Чича током рата убио некога?
Одговори

Нема.
Одговори

(27-11-2017, 06:41 PM)Бенито Пише:  
(27-11-2017, 05:53 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(27-11-2017, 12:45 AM)Бенито Пише:  Да ли ти је род овај Мирослав Самарџић? Пратиш ли његове радове о Југославији?
Ми смо сви род, само много далеки, можда 16. век.
Не пратим, шта има, дај неки линк...

Не могу да тражим. Углавном, Краљевина Југославија је била заостала, а онда " након величанствене победе НОВЈ" уследила је права модернизација. Већ до 48 стигли су предратни ниво, до 52 га вишеструко увећали, а од 52 до 62. године догодила се највећа модернизација у историји српског народа.
Не мораш да се стидиш.. Сви ми имамо будале у фамилији.Smile
Неки Самарџићи су били команданти локалних јединица легализованих код Италијана антикомуниста у Которском крају.
Одговори

Да, знам, Кривошијски батаљон.
Одговори

Да ли неко зна каква је судбина капетана Младеновића, команданта Црногорског ЧО?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Каже ли Ивко у ''Разговорима са равногорцима''?
Одговори

Не сећам се. У питању је сам почетак рата.

Kораћ га помиње. Ако је некоме при руци нека погледа на брзину.

Младеновић, капетан, 275

Младеновић Никола, капетан, 159

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(04-12-2017, 09:21 PM)Перун Пише:  Да ли неко зна каква је судбина капетана Младеновића, команданта Црногорског ЧО?
Не знам шта каже Кораћ, ја имам ово :
У борби са комунистима погинуо у с. Тометино Поље, са још 5 четника, 10. марта 1942.
Одговори

Смије ли модератор на неком форуму објавити идентитет неког форумаша, ако овај то сам није урадио?

Је ли то нормално или се бар сматра неморалним?
Одговори

На овом форуму, по Правилнику нико не сме да износи податке из приватног живота форумаша, без његове сагласности. Вероватно је тако и на другим форумима.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Нисам мислио на овај форум, већ уопште.
Пошто на неким очигледно није.
Одговори

(05-12-2017, 01:14 AM)Мића Адмирал Пише:  У борби са комунистима погинуо у с. Тометино Поље, са још 5 четника, 10. марта 1942.

Ово питање може да реши све дилеме. Smile

Испред себе имам комплетно саслушање Антонија Миличића, команданта Друге рачанске бригаде. Све податке које је на то саслушању поменуо потврдио сам бар још једним потпуно различитим извором осим овог:

,,Такође, сећам се да је у току јула или августа исте године (у питању је 43.) ухваћен и убијен у селу Јакљу четник Селко Милић (треба Јовановић) са Варде. Убијен је на захтев Драгише Васића, а по наређењу Радовића, због тога што је он убио четничког команданта Младеновића."

[Слика: image.png]

Са друге стране, Коларевић, Ивко и Мијалко Перишић су Самарџићу тврдили да је Кондор убијен, од стране Ајдачићевих четника, јер је наредио убиство једне учитељице са Варде са којом се, у том тренутку нашао и Селко. Селко је био Ајдачићев побратим.

Име учитељице никада није поменуто нити се оно налази на оптужници.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 24 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним