Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

Датум не знам, а рошђен је 1895. у селу Враћеновићи код Никшића.
Немој молим те као Правда са фотографијама, треба ми доста времена да нађем те детаље.
Одговори

(10-12-2017, 10:46 PM)Громовник Пише:  http://www.kurir.rs/vesti/drustvo/261345...-zagonetka

Пресипање из шупљег у празно и никако да се опаметимо. Ти што пишу да је Кондор био комуниста вероватно нису цитирали једну његову депешу или завирили у његов дневник.

То су исти они који бране официре који су у бригадама имали по 6 војника под оружјем док је Кондор имао по 600. А о печату који је код њега пронађен да не причамо...

Ко је мало детаљније ушао у причу пронашао је и овај податак:

,,Израдио сам овакве бланкете па са њима пробам извесне симпатизере црвених, пишући им извесна писма и позиве. Очекујем добре резултате."

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(11-12-2017, 04:36 PM)Ултрадесничар Пише:  Опет ја са датумима рођења.
Господине Самарџићу, који је датум рођења војводе "Пере" Баћовића ?

Имаш овде о Баћовићу:

http://www.pogledi.rs/forum/Thread-biogr...83%D0%BA92

http://www.pogledi.rs/pukovnik-petar-bacovic/

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Кондор био црвени,па то је смешно.
Одговори

Да ли знаш када се Дража појављује у немачким документима први пут ?
Одговори

Је ли истина да је Коча Поповић негирао да је знао за Голи оток?
Одговори

(13-12-2017, 04:46 PM)Мића Адмирал Пише:  Да ли знаш када се Дража појављује у немачким документима први пут ?
Оно кад су прешли Дрину, око 1. маја 1941.
Нашао си нешто од пре рата? Можда оно кад је дошао у униформи на прославу ветерана?
Одговори

(13-12-2017, 08:24 PM)posmatrač Пише:  Је ли истина да је Коча Поповић негирао да је знао за Голи оток?
Не сећам се тога.
Одговори

(13-12-2017, 11:31 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(13-12-2017, 04:46 PM)Мића Адмирал Пише:  Да ли знаш када се Дража појављује у немачким документима први пут ?
Оно кад су прешли Дрину, око 1. маја 1941.
Нашао си нешто од пре рата? Можда оно кад је дошао у униформи на прославу ветерана?
Авакумовић пише да је то било 23.јуна 1941, са сазнањем о Дражином имену, као и о именима неколико чланова његовог Штаба.
Одговори

(14-12-2017, 12:20 AM)Мића Адмирал Пише:  
(13-12-2017, 11:31 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(13-12-2017, 04:46 PM)Мића Адмирал Пише:  Да ли знаш када се Дража појављује у немачким документима први пут ?
Оно кад су прешли Дрину, око 1. маја 1941.
Нашао си нешто од пре рата? Можда оно кад је дошао у униформи на прославу ветерана?
Авакумовић пише да је то било 23.јуна 1941, са сазнањем о Дражином имену, као и о именима неколико чланова његовог Штаба.
Да, сећам се.
Одговори

Господине Самарџићу, питао бих Вас о мом покојном комшији Ратибору-Рајку Ђурђевићу. Он је тврдио да је био у Верско-идеолошком одсеку ЈВуО али да је после постао Српски добровољац а потом отишао у емиграцију. Како се Ђурђевић обрео у ЈВуО па је прешао у СДК ? Знате ли неке детаље ?
Одговори

Читао сам само његову књигу, немам други извор. Колико сам схватио, кад су недићевци прешли у четнике, СУК, септембра 1944, он се у тој маси кренуо према Босни, а децембра 1944. сви недићевци су дезертирали и уз помоћ Немаца отишли у Аустрију. Он помиње околину Чачка. А Верски одсек ВК - колико знам, није пислао ''идеолошки'', као и цела ВК, ишли су са Дражом преко Мачве у Семберију. Може бити да се неки део тог одсека налазио на југу, па га је примио.
Одговори

(18-12-2017, 03:18 PM)Милослав Самарџић Пише:  Читао сам само његову књигу, немам други извор. Колико сам схватио, кад су недићевци прешли у четнике, СУК, септембра 1944, он се у тој маси кренуо према Босни, а децембра 1944. сви недићевци су дезертирали и уз помоћ Немаца отишли у Аустрију. Он помиње околину Чачка. А Верски одсек ВК - колико знам, није пислао ''идеолошки'', као и цела ВК, ишли су са Дражом преко Мачве у Семберију. Може бити да се неки део тог одсека налазио на југу, па га је примио.

Хвала у сваком случају. Чудни су путеви...Зборашки.
Нпр. "Луња" Лазаревић када је давао интервју "Новој Искри" на питање о ДСР он прескаче "Априлски рат" и почиње са експлозијом у Смедереву.
Одговори

Коју Славу је славио Дража?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 8 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним