Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

Hoce li skoro Srpske novine?

Hoce li biti 4-og toma razgovora sa Ravnogorcima?Ili zbirke intervjua iz casopisa19 90-2006.
Одговори

(07-02-2018, 09:24 PM)EXREZISER Пише:  Hoce li biti 4-og toma razgovora sa Ravnogorcima?

Понестало је Равногораца, тако да...

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Koliko sam razumeo nakon treceg je trebao da ide 4-i da ide kao zbirka intervjua iz pogleda od 1990-2006.Inace ima ih jos,pre neki dan gledah slike jednog iz Tucovica iz Gostilja sa Zlatibora ima oko 100 godina.Mislim da je 1920.Znaci nije ih ponestalo tako da....
Одговори

(07-02-2018, 10:25 PM)EXREZISER Пише:  Koliko sam razumeo nakon treceg je trebao da ide 4-i da ide kao zbirka intervjua iz pogleda od 1990-2006.Inace ima ih jos,pre neki dan gledah slike jednog iz Tucovica iz Gostilja sa Zlatibora ima oko 100 godina.Mislim da je 1920.Znaci nije ih ponestalo tako da....

Ајде ми пошаљи преко приватних порука твој мејл.

Нисам знао за тог Туцовића. Знам једног из Јабланице али он није био борац него коморџија. Има 102 године и, хвала Богу, још је жив и здрав и сећа се свега.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(07-02-2018, 09:24 PM)EXREZISER Пише:  Hoce li skoro Srpske novine?

Hoce li biti 4-og toma razgovora sa Ravnogorcima?Ili zbirke intervjua iz casopisa19 90-2006.
Одштампан је нови број, а за наставак ''Разговора'', нисам сигуран.
Одговори

Koji iz Jablanice?Rajovic..Didanovic?

(07-02-2018, 10:42 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(07-02-2018, 09:24 PM)EXREZISER Пише:  Hoce li skoro Srpske novine?

Hoce li biti 4-og toma razgovora sa Ravnogorcima?Ili zbirke intervjua iz casopisa19 90-2006.
Одштампан је нови број, а за наставак ''Разговора'', нисам сигуран.
Steta.Ako mene pitas nigde ljudskije i iskrenije price nego u spomenici srpskih cetnika(izdanje pogleda)i ovim razgovorima.Mnogo lepih opisa,zanimljivosti,pojedinosti,iskrenosti,tuge,seteNema tu velikih fraza,ideologija,ideja
.Vec sudbine...To me uvek privlacilo.
Одговори

Пореклом из Јабланице, живи у Шаиновцима. О идентитету ћемо кад дође време.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Самарџићу, да ли си читао "Хитлеров нови антипоредак - Други светски рат у Југославији" од Стевана К. Павловића? Ако јеси, шта мислиш о тој књизи? Исто питање важи и за остале дискутанте...

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

Јесам, то је у основи комунистичка пропаганда. Павловић је био професор Универзитета у Лондону, али када се он школовао, тамо је доминирала службена прокомунистичка верзија, то је почело да се мења тек од Хедер Вилијамс...
Одговори

Стефан Павловић/Pawlovitch је студирао на Универзитет у Лондону 1958-1965
Али он је Предавац на Southampton од 1965, а је Емеритус Професор у Балканску Историје од 1997.
Одговори

На жалост не знам ко је био комадант Драгомиру Поповићу.Да ли сте чули да је преминуо војвода Урош Шуштерич.Господине Самарџићу да ли бисте могли да ми напишете бројно стање ЈВуО од 1941-45.г..Молим вас да ми напишете засебно за сваку годину.
Одговори

(09-02-2018, 04:15 PM)postic Пише:  На жалост не знам ко је био комадант Драгомиру Поповићу.Да ли сте чули да је преминуо војвода Урош Шуштерич.Господине Самарџићу да ли бисте могли да ми напишете бројно стање ЈВуО од 1941-45.г..Молим вас да ми напишете засебно за сваку годину.
То је најтеже питање, ево овде има оквирно за крај 1943:
http://www.pogledi.rs/formacija-jugoslov...43-godine/
Одговори

(09-02-2018, 06:53 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(09-02-2018, 04:15 PM)postic Пише:  На жалост не знам ко је био комадант Драгомиру Поповићу.Да ли сте чули да је преминуо војвода Урош Шуштерич.Господине Самарџићу да ли бисте могли да ми напишете бројно стање ЈВуО од 1941-45.г..Молим вас да ми напишете засебно за сваку годину.
То је најтеже питање, ево овде има оквирно за крај 1943:
http://www.pogledi.rs/formacija-jugoslov...43-godine/

Немогуће је одговорити на то питање. Ево формације из 41.

https://www.pogledi.rs/cetnicke-jedinice-u-srbiji-1941/

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Нисам знао гдје да поставим па ћу овдје. Да ли си Милославе видио како српски генерал пјева четничку пјесму...
https://www.youtube.com/watch?v=hCJr9_fgiag
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 7 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним