Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(02-04-2024, 07:12 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(02-04-2024, 01:01 PM)Ђовани Ђустинијани Лонго Пише:  Помаже Бог брате Милославе. Занима ме хоће ли бити нека емисија о Дреновићу и Радићу. Мислим да су најоклеветанији официри. Одакле оне слике са усташама, поготово Дреновића, да ли је заиста имао с њима неке договоре? И које је ваше мишљење о књизи Раде Радић истина и лаж, видиим да нигдје не може да се набави

Нисам читао ту књигу. У вези првог питања, на сајту имамо ово:
https://www.pogledi.rs/sporazumi-izmedju...i-ndh.html

Хвала пуно господине Милославе на разбијању комунистичких лажи!
Одговори

(02-04-2024, 11:34 PM)Ђовани Ђустинијани Лонго Пише:  
(02-04-2024, 07:12 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(02-04-2024, 01:01 PM)Ђовани Ђустинијани Лонго Пише:  Помаже Бог брате Милославе. Занима ме хоће ли бити нека емисија о Дреновићу и Радићу. Мислим да су најоклеветанији официри. Одакле оне слике са усташама, поготово Дреновића, да ли је заиста имао с њима неке договоре? И које је ваше мишљење о књизи Раде Радић истина и лаж, видиим да нигдје не може да се набави

Нисам читао ту књигу. У вези првог питања, на сајту имамо ово:
https://www.pogledi.rs/sporazumi-izmedju...i-ndh.html

Хвала пуно господине Милославе на разбијању комунистичких лажи! А за ову књигу сам и ја скороо чуо, говори о Радићевим задњим данима и сјећањима на Бања Луку, али нигдје не могу да је нађем, а волио бих
Одговори

(02-04-2024, 11:30 PM)Ђовани Ђустинијани Лонго Пише:  
(02-04-2024, 08:59 PM)Патриот Пише:  
(02-04-2024, 01:01 PM)Ђовани Ђустинијани Лонго Пише:  Помаже Бог брате Милославе. Занима ме хоће ли бити нека емисија о Дреновићу и Радићу. Мислим да су најоклеветанији официри. Одакле оне слике са усташама, поготово Дреновића, да ли је заиста имао с њима неке договоре? И које је ваше мишљење о књизи Раде Радић истина и лаж, видиим да нигдје не може да се набави

Нема слика са усташама.
Мислио сам на слику са домобранима у кафани, можда и најпознатијој која кружи интернетом. За ту слику ме занима позадина
Одговори

(03-04-2024, 03:18 AM)Ђовани Ђустинијани Лонго Пише:  
(02-04-2024, 11:30 PM)Ђовани Ђустинијани Лонго Пише:  
(02-04-2024, 08:59 PM)Патриот Пише:  
(02-04-2024, 01:01 PM)Ђовани Ђустинијани Лонго Пише:  Помаже Бог брате Милославе. Занима ме хоће ли бити нека емисија о Дреновићу и Радићу. Мислим да су најоклеветанији официри. Одакле оне слике са усташама, поготово Дреновића, да ли је заиста имао с њима неке договоре? И које је ваше мишљење о књизи Раде Радић истина и лаж, видиим да нигдје не може да се набави

Нема слика са усташама.
Мислио сам на слику са домобранима у кафани, можда и најпознатијој која кружи интернетом. За ту слику ме занима позадина
Просто позадини је да су куповали време до тренутка када ће се искрцати Савезници на Балкан, са Усташама није било преговора искључиво Домобрани. Можемо ми данас причати о Дреновићу било шта, али његови сељаци су га штитили и кости му сакрили, то даје јасан одговор који био циљ свега тога а то је спас Срба са Мањаче од Усташког ножа.
Одговори

(27-10-2016, 10:36 PM)ватхра Пише:  У партизанском извештају напада на аеродром Рајловац који је прилично прецизан
https://sh.wikipedia.org/wiki/Napad_na_s...%A1taj.jpg
се на пример наводе 3 Бленхајма који се не спомињу у немачком извештају. Та 3 авиона јесу била у Рајловцу, али нису била у оперативном стању. Верујем да их Немци зато нису ни рачунали у губитке, а и да је врло могуће да је била слична ситуација и са другим типовима авиона.

Да ли је ту било страдалих?
Одговори

Storkampfstaffel Sudost који је користио авионе He-46 и Hs-126 и одбио напад ватром из митраљеза на авионима је имао једног погинулог и два рањена
Одговори

Милославе, она вила у Буковичкој бањи поред цркве Светог архангела Гаврила, је била ознин затвор 1945? Јесу ли ту убијали људе?
Одговори

(05-04-2024, 10:18 AM)Бенито Пише:  Милославе, она вила у Буковичкој бањи поред цркве Светог архангела Гаврила, је била ознин затвор 1945? Јесу ли ту убијали људе?
Свакако појединачни, али ту су убили много за неколико дана, на другим местима.
Одговори

Да ли је то вила са чије терасе је држао говор Никола Калабић?
Да ли је ту погинуо Млађа Бојовић?
Одговори

(05-04-2024, 01:50 PM)Бенито Пише:  Да ли је то вила са чије терасе је држао говор Никола Калабић?
Да ли је ту погинуо Млађа Бојовић?

Не, та вила није у Буковичкој бањи, већ у селу Бања на путу Аранђеловац - Топола. На пола пута негде.
И није вила, него задруга, винарска. Одатле су истерали краља Петра Првог (јака конкуренција...) Срушили је црвени после.
Буковичка бања се наслања на Аранђеловац са друге стране, западне. На почетку Бање је Хотел Старо здање. Испод тог хотела је поток (јужно). Ту је погинуо Млађа.
Одговори

(05-04-2024, 02:10 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(05-04-2024, 01:50 PM)Бенито Пише:  Да ли је то вила са чије терасе је држао говор Никола Калабић?
Да ли је ту погинуо Млађа Бојовић?

Не, та вила није у Буковичкој бањи, већ у селу Бања на путу Аранђеловац - Топола. На пола пута негде.
И није вила, него задруга, винарска. Одатле су истерали краља Петра Првог (јака конкуренција...) Срушили је црвени после.
Буковичка бања се наслања на Аранђеловац са друге стране, западне. На почетку Бање је Хотел Старо здање. Испод тог хотела је поток (јужно). Ту је погинуо Млађа.

Значи, Млађа је погинуо отприлике где је сад зграда центра за рехабилитацију у оквиру бање, доле где је и оно турско купатило?
Одговори

Не, отуд су ишли партизани. Он се повлачио у правцу Тополе. Дакле кад гледаш од Здања према главној улици, укосо десно, у потоку, негде где се завршава парк.
Одговори

(04-04-2024, 11:10 AM)ватхра Пише:  Storkampfstaffel Sudost који је користио авионе He-46 и Hs-126 и одбио напад ватром из митраљеза на авионима је имао једног погинулог и два рањена

Хвала. Да ли је истина да је онај комунистички Валтер имао неку улогу у томе?
Одговори

Сумњам, ово је био напад другог типа. Мада није немогуће.
Знали су где је аеродром, али је требало знати и распоред снага око њега.

Иначе је авијација била кост у грлу партизанским јединицама.
Само током 10. јуна 1943. и битке на Сутјесци Luftwaffe у зони Тјентишта извела 142 борбена лета:
116 bombarderskih:
- 43 Ju 88
- 21 Do 17
- 21 Ju 87
- 31 He 46
Бачено 29,1 тона бомби.

14 наоружаних извиђања (Hs 126)
2 метео извиђања (Do 17)
10 снабдевања (1 Ju 52 i 9 Ju W 34).

Пријављено је обарање једног Hs-126

То су само подаци за Luftwaffe, без ЗНДХ, које је имало значајан број авиона.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 4 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним