Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(22-05-2015, 01:32 PM)мунгос Пише:  
(22-05-2015, 11:06 AM)Vlad Alekš Пише:  Pričao mi je drugar koji živi u beogradskoj opštini Vračar da su se ovi tvoji iz 6. ličke njegovom dedi uselili u kuću odmah nakon što su tog istog dedu oslobodili od Nemaca. Veli on, pokušavali ste da isključujete električne svetiljke tako što ste u njih duvali. I veli dalje, da to nije ništa, totalno ste im upropastili kupatilo cepajući pločice. Ja ga pitam što ste cepali pločice u kupatilu, kaže on da se koze ne bi klizale. Ništa mi nije jasno. Hajde ti meni lepo objasni što ste duvali u sijalice i što ste cepali pločice?

Другар ти сере, да простиш. Ка и деда му. Да не бијаше оног Личанина мога би му деда дувати међу гузове да освјетли плочице у купатилу да не би оста гладан супе из бидеја.

И пази то, одма се увалили? Кад су се стигли одма увалити и успут довести козе - експрес из Лике, специјална наруџба поштама Србије, ако је 6. Личка кроз неколко неђеља реорганизована из темеља и кренила на Сремски фронт? Мада, ако је то било кад су се вратили, а то је било готово годину дана посље, кад је дивизија преко 90 % била попуњена Србијанцима. А опет, како Србијанци, као господа нијесу знали за електричне свјетиљке?Rolleyes

И даље, шта то говори о Србима као народу, колко су колективно тупави и заостали, ако је најумнији Србин свију времена, био Личанин??ШокШок

Daću ti kontakt broj tog mog drugara, možete da se čujete, pa možeš da ga tužiš za klevetu.

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

''Шеста личка'', отвори посебну тему, гушиш ову.
Одговори

(22-05-2015, 10:28 AM)6.lickadivizija Пише:  Ispravno je i "jel". To sam skoro slusao jednog filologa. Objasnjavao je podrobno zasto moze "jel", a ne moze "dal".

Реци том филологу да обрише дупе са својом дипломом ако је то рекао . . .

''...Видиш ли пријатељу она три чобана на ливади? Е све док та тројица могу да надгласају мене и Сократа и услед тога доносе одлуке, ја у демократију не верујем... ! " - Платон
(„Држава“)

Одговори

(22-05-2015, 01:32 PM)мунгос Пише:  И на крају, постоје далеко јачи аргументи да се њему одговори, него дувања у свјетиљке и гузице.

Па одговори му ти, пошто си му земљак, немој нама да солиш памет да не помислимо да си недај Боже на његовој страни Smile

Удар нађе искру у камену / без њега би у кам очајала!
Одговори

Није овај из Лике, само воли јединице "Хрватске ослободилачке војске."

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Samardzicu, sto mi obrisaste post gde Vas pitam o razlozima Vasih patoloskih lazi?
Одговори

Шеста фашистичка,
гдје си, болан? Нема те нешто!?

„Грађанска“ демократија отуда нуди избор свега и свачега, али себе а приори изузима од тог правила; она не допушта могућност избора између ње и ма ког алтернативног концепта.

[Слика: traktor.gif]
Одговори

(22-05-2015, 01:36 PM)Vlad Alekš Пише:  Daću ti kontakt broj tog mog drugara, možete da se čujete, pa možeš da ga tužiš za klevetu.

Тужићу га за глупост.

(22-05-2015, 05:14 PM)Громовник Пише:  Па одговори му ти, пошто си му земљак, немој нама да солиш памет да не помислимо да си недај Боже на његовој страни Smile

Земљак си му ти, а не ја. Колко сам разумио њему је ђед био у 6. Личкој задњу годину рата, кад је ова попуњена Србијанцима, и кад у њој си једва мога наћи Личана и за сјеме.
Дакле, он је Србијанац. А "сољење памети", тј. тачније, је скроз ван памети, њему на нос набијати то да су Личани тобоже глупи и назадни, дивљаци који не знају ни за свјетло, а са којима он опет нема никакве везе. Све и да је то тако - а није! - он са тијем нема никакве везе.

Када виђех витешку невољу
забоље ме срце, проговорих:
"Што, погани, од људи чините?
"Што јуначки људе не смакнете?
"Што им такве муке ударате?"
Одговори

(23-05-2015, 01:42 AM)мунгос Пише:  
(22-05-2015, 01:36 PM)Vlad Alekš Пише:  Daću ti kontakt broj tog mog drugara, možete da se čujete, pa možeš da ga tužiš za klevetu.

Тужићу га за глупост.

Онда можеш и мог наставника историје, који нам је то исто причао Кез

(23-05-2015, 01:42 AM)мунгос Пише:  
(22-05-2015, 05:14 PM)Громовник Пише:  Па одговори му ти, пошто си му земљак, немој нама да солиш памет да не помислимо да си недај Боже на његовој страни Smile

Земљак си му ти, а не ја. Колко сам разумио њему је ђед био у 6. Личкој задњу годину рата, кад је ова попуњена Србијанцима, и кад у њој си једва мога наћи Личана и за сјеме.

Па оно јес', Личани се већ удомили по отетим вилама, кад је дивизија попуњена Србијанским младићима који су требали да изгину на Сремском фронту.

(23-05-2015, 01:42 AM)мунгос Пише:  А "сољење памети", тј. тачније, је скроз ван памети, њему на нос набијати то да су Личани тобоже глупи и назадни, дивљаци који не знају ни за свјетло, а са којима он опет нема никакве везе. Све и да је то тако - а није! - он са тијем нема никакве везе.

Ван памети је да ти браниш Личанске комунисте, само зато што су из Лике. Мене никад нећеш чути да браним Шумадијске изроде, само зато што су Шумадинци. Дакле нису Личани глупи и назадни, дивљаци, већ комунисти, посебно из руралних крајева. За светло никако нису могли знати, сем ако нису били учени, и ако их нешто није у животу интересовало, јер је једино Београд био делом електрификован пре рата.

Удар нађе искру у камену / без њега би у кам очајала!
Одговори

(23-05-2015, 01:42 AM)мунгос Пише:  Земљак си му ти, а не ја. Колко сам разумио њему је ђед био у 6. Личкој задњу годину рата, кад је ова попуњена Србијанцима, и кад у њој си једва мога наћи Личана и за сјеме.
Дакле, он је Србијанац. А "сољење памети", тј. тачније, је скроз ван памети, њему на нос набијати то да су Личани тобоже глупи и назадни, дивљаци који не знају ни за свјетло, а са којима он опет нема никакве везе. Све и да је то тако - а није! - он са тијем нема никакве везе.
Мунгосе, овакве примедбе се не односе на све Личане, нити на све нпр. Кордунаше, Црногорце, итд.
Већ на оне који су то радили.
А постојао је и 1. лички корпус (четнички), као и Личкокордунашки корпус (четнички). Ови Личани нису радили такве ствари током рата и не би ни после рата:
http://www.pogledi.rs/jevdjevicevi-cetnici-jedinice/
Иначе имам књижицу почасног члана Удружења Личана. Smile
Одговори

Sta je ovo, ljudi moji?
Bitka za zapadne Srbe iza "Veliku Srbiju", a ti zapadni Srbi se prikazuju kao ljudi iz kamenogw doba, jer su za Drazu i njegove tlapnje marili koliko ja za ujgurske separatiste u zapadnoj Kini!
Aj da uzmemo i da je to tacno, a ima i tacnosti u ovom ste pisete, da su pljuvali u prste kada gase sijalice (pljuvali su i u Samardzicevoj rodnoj Zupi kada je sa komunistima dosla elektrifikacija sela), ali zamislite polozaj tih ljudi u vasoj ljubljenoj Kraljevini Jugoslaviji, u kojoj citavi krajevi od Knina, pa do Makedonije zive kao da je jos tursko doba, Boze me prosti!
Ali, dobro, na ovom forumu je sve dozvoljeno, sem da Samardzic prizna da laze u svojim knjigama i fusnotama!
Malo pojasnjenje. Nikakve veze nemam sa Likom, sem sto mi je deda u jesen 1944. godine mobilisan u 6. licku NOU diviziju "Nikola Tesla". Na Sremskom frontu i posle, u oplodjivanju beogradskih pohotnih frajli, 80% sastava te divizije uopste nisu bili Licani, oni su mahom izginuli do oslobodjenja Srbije. Popuna je isla borcima iz Sumadije i zapadne Srbije, Kosmaj, okolina Krusevca, okolina Valjeva itd. Sa velikom verovatnocom mozemo tvrditi da su mnogi na koje su trzale zene i cerke Beogradjana i svojom seksualnom nezajazljivoscu pozdravljale nove oslobodioce bili bivsi cetnici.
E, sada sto vi verujete Samardzicu, a znamo kako pise Samardzic, to je vec vas, a ne moj problem.
Одговори

6.личка.....
Осећаш ли ти трунку срамоте након што се овако излупеташ? Сирома'
Лепо те човек замолио да отвориш посебну тему. Ајд' што много давиш и смараш, али сад постајеш и безобразан.
Одговори

(23-05-2015, 12:53 PM)6.lickadivizija Пише:  Malo pojasnjenje. Nikakve veze nemam sa Likom, sem sto mi je deda u jesen 1944. godine mobilisan u 6. licku NOU diviziju "Nikola Tesla". Na Sremskom frontu i posle, u oplodjivanju beogradskih pohotnih frajli, 80% sastava te divizije uopste nisu bili Licani, oni su mahom izginuli do oslobodjenja Srbije. Popuna je isla borcima iz Sumadije i zapadne Srbije, Kosmaj, okolina Krusevca, okolina Valjeva itd. Sa velikom verovatnocom mozemo tvrditi da su mnogi na koje su trzale zene i cerke Beogradjana i svojom seksualnom nezajazljivoscu pozdravljale nove oslobodioce bili bivsi cetnici.

Значи велика је вероватноћа да је и твој деда био бивши четник.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

(23-05-2015, 01:30 PM)Николај Пише:  
(23-05-2015, 12:53 PM)6.lickadivizija Пише:  Malo pojasnjenje. Nikakve veze nemam sa Likom, sem sto mi je deda u jesen 1944. godine mobilisan u 6. licku NOU diviziju "Nikola Tesla". Na Sremskom frontu i posle, u oplodjivanju beogradskih pohotnih frajli, 80% sastava te divizije uopste nisu bili Licani, oni su mahom izginuli do oslobodjenja Srbije. Popuna je isla borcima iz Sumadije i zapadne Srbije, Kosmaj, okolina Krusevca, okolina Valjeva itd. Sa velikom verovatnocom mozemo tvrditi da su mnogi na koje su trzale zene i cerke Beogradjana i svojom seksualnom nezajazljivoscu pozdravljale nove oslobodioce bili bivsi cetnici.

Значи велика је вероватноћа да је и твој деда био бивши четник.

Za dva dana boravka na ovom forumu preoteh Samardzicu temu i sada jos ja da odgovaram na pitanja. Hvala!I Zivko Topalovic je bio komunisticki otpadnik, i Dragisa Vasic, evo sada i Oliver Antic. Treca liga komunista je kod cetnika elita!
Da, za dedu. Trebao je da bude cetnik. Oni su propisali u nasem kraju obuku za momke koji bi, da je opstala Kraljevina Jugoslavija sluzili vojsku. Moj deda je bio 1922. godiste i trebalo je da ucestvuje u toj obuci. Ali, aljkavi cetnicki lokalni komandanti su ili podmicivani ili cak ih je bas i bilo briga za obuku. Tako da u tom rasulu nije isao na obuku. Iskreno, deda mi je prezirao i Britance i Sovjete, za Mirka Tomica je govorio da je "probisveta", za cetnike u Temnicu da su bili "obicni kokosari". On je bio za generala Milana Nedica.
Za svoj boravak u JA nije imao reci hvale, posto je ubacio u "coravu kutiju", nije se bas lepo proveo. Inac,e Licani su im bili mahom oficiri i podoficiri, vojnika Licana je vrlo malo bilo na Sremskom frontu.

A ove vase jadikovke za beogradsku burzoaziju pod oslobodiocima, iste price vaze i za Zagrepcane koji se isto jadaju na Licane i Dalmatince sta su im radili po ulasku u Zagreb. Doduse, osnovna odlika svih nacionalista je autizam, pa tako svako oplakuje samo svoje zrtve, ao drugima cuti. Odavno sam vec uporedio Samardzica sa Antom Nazorom. Slika i prilika! Jedan se divi Drazi, drugi Franji Tudjmanu.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 25 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним