Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(16-12-2015, 07:40 PM)Vlad Alekš Пише:  Да не би дошло до неспоразума, да ли мислиш на зборник "Књига о Дражи" Avala Windsor, Canada, 1956, у уредништву Радоја Кнежевића? Ако мислиш на то, ја ту књигу нисам имао у рукама, али знам за њу. Аутори су, између осталих, и браћа Кнежевићи, Адам Прибићевић, Карло Новак, Миодраг Ал. Пурковић, Живко Топаловић, Звонимир Вучковић... али авај, Слободана Јовановића нема на списку. Да ли неко може да ме посаветује како да дођем до те књиге? Чисто сумњам да је држе по библиотекама у Србији.

http://www.pogledi.rs/forum/Thread-domac...etu?page=3

Имају оба дијела на сцрибд-у.

Када виђех витешку невољу
забоље ме срце, проговорих:
"Што, погани, од људи чините?
"Што јуначки људе не смакнете?
"Што им такве муке ударате?"
Одговори

(17-12-2015, 11:32 AM)мунгос Пише:  
(16-12-2015, 07:40 PM)Vlad Alekš Пише:  Да не би дошло до неспоразума, да ли мислиш на зборник "Књига о Дражи" Avala Windsor, Canada, 1956, у уредништву Радоја Кнежевића? Ако мислиш на то, ја ту књигу нисам имао у рукама, али знам за њу. Аутори су, између осталих, и браћа Кнежевићи, Адам Прибићевић, Карло Новак, Миодраг Ал. Пурковић, Живко Топаловић, Звонимир Вучковић... али авај, Слободана Јовановића нема на списку. Да ли неко може да ме посаветује како да дођем до те књиге? Чисто сумњам да је држе по библиотекама у Србији.

http://www.pogledi.rs/forum/Thread-domac...etu?page=3

Имају оба дијела на сцрибд-у.

Брате Мунгосе, да си жив и здрав још 100 година и да дочекаш васкрс српске државе! Smile

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

Гдје су се налазиле Дреновићеве, Марчетићеве и Радићеве јединице за вријеме Козаре, и да ли су имали неки контакт са комунистима, усташама или Нијемцима током операције? У званичној историји пише да је учествовало око 2000 ДМ у бици.
Одговори

(17-12-2015, 05:31 PM)Романија Пише:  Гдје су се налазиле Дреновићеве, Марчетићеве и Радићеве јединице за вријеме Козаре, и да ли су имали неки контакт са комунистима, усташама или Нијемцима током операције? У званичној историји пише да је учествовало око 2000 ДМ у бици.
Биле су на својим теренима. Гледао сам немачка документа о томе, нема говора о четницима. Исто тако ни у четничким документима се не помиње да су учествовали. Који је извор да јесу?
Одговори

Mateo Milazzo,chetniks movement and YU resistance, 1975. године

Козара у народноослободилачкој борби и социјалистичкој револуцији (1941—1945): радови са научног скупа одржаног на Козари 1977. Дио о ангажованим снагама окупатора и помагача пише Антун Милетић.
Одговори

(17-12-2015, 09:11 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(17-12-2015, 05:31 PM)Романија Пише:  Гдје су се налазиле Дреновићеве, Марчетићеве и Радићеве јединице за вријеме Козаре, и да ли су имали неки контакт са комунистима, усташама или Нијемцима током операције? У званичној историји пише да је учествовало око 2000 ДМ у бици.
Биле су на својим теренима. Гледао сам немачка документа о томе, нема говора о четницима. Исто тако ни у четничким документима се не помиње да су учествовали. Који је извор да јесу?

Појављују се те неке тврдње да су неке четничке јединице учествовале у акцији на Козари као путовође.

Требало би мало озбиљније се позабавити овим питањем и проверити све документе и видети има ли ту неке истине или ако нема онда лепо и аргументовано написати зашто нема.
Одговори

Pročitao sam čitav transkript sa sudjenja Radića i nigde se ne spominje da su njegove,Drenovićeve ili Marčetićeve jedinice učestvovale na Kozari.U njegovoj presudi se spominje njegova komandna odgovornost sa smrt Dr Mladena Stojanovića.
Одговори

Читао сам и ја.
У ствари суштина је у томе да није било могуће да у једној операцију учествују четници и усташе.
Одговори

(17-12-2015, 09:11 PM)Милослав Самарџић Пише:  Биле су на својим теренима. Гледао сам немачка документа о томе, нема говора о четницима. Исто тако ни у четничким документима се не помиње да су учествовали. Који је извор да јесу?


NARA T501 Roll 248 Frame 289

[Слика: T501_248_0289.jpg]
Одговори

Може ли неко превести ово?
Одговори

"Групе за запречавање: Лојални четници под немачким вођством у наступању од Бронзаног Мајдана ка северозападу. Непријатељ на Пискавици у обручу. На северу и западу без значајних догађаја."

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Свака ти част како си успео ово да прочиташ.
Одговори

Само кликни на документ и отвара се у већој резолуцији.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Колико се разумем у географију, Бронзани Мајдан је далеко од Козаре.
А и требало би мало више података да се види шта је ту било.
Камо среће да су из тог правац, са југа, четници упали тада на Козару, као што су почетком 1943. са југа упадали у ''Бихаћку републику'' пре усташа.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 24 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним