Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(24-09-2017, 12:16 PM)Ултрадесничар Пише:  Господине Самарџићу, ја опет о "Априлском рату" . Да ли је постојала нека директива КПЈ , неки конкретан доказ да комунисти буду 5. колона ( ( као Хрватск сељачка заштита ) или су комунисти сваки на свој начин ометали одбрану земље ( дезертирање, не одазивање на војни позив, ширење лажних вести, пљачкање магацина са наоружањем па убиствима официра ). Хвала унапред.
Да, била је Титова директива, видео сам је у Буисоновој књизи ''Херој кога су издали савезници''.
Одговори

(26-09-2017, 04:07 PM)Александар Стефановић Пише:  Да ли је Дража стварно био личност године у Тајмсу 1941, на интернету не стоји тако?
Био је на насловној страни маја 1942. Шта кажу, ко је био личност године 1942?
Одговори

1942 - Јосиф Висарионович Џугашвили
Одговори

[Слика: image.png]

Мислим да је ово поред нашег славног чиче Чан Каи Шек, човек чији је отпор комунизму доживео сличну судбину.

Иде Џиџа кроз планине
гони српске душманине,
издајице Русе, Немце,
крџалије љотићевце.
Одговори

Господине Самарџићу, ко је убио британског мајора Атертона 1942. ? Хвала унапред.
Одговори

(27-09-2017, 04:58 PM)Ултрадесничар Пише:  Господине Самарџићу, ко је убио британског мајора Атертона 1942. ? Хвала унапред.

http://www.pogledi.rs/forum/Thread-ubist...a-atertona

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Милославе, можда сам те ово већ питао, али није згорег поновити.
У оној првој верзији хватања Чиче, има онај део где Калабић упознаје Чичу са прерушеним ознашима, и представља их , отприлике, речима:" Не брини, Чича, ово су проверени људи."
Објасни колико овакав измишљени догађај погрешно представља Дражу, његову меморију, познавање готово целог српског народа, начин комуникације са Калабићем и слично.
Одговори

Мислим да је ово поред нашег славног чиче Чан Каи Шек, човек чији је отпор комунизму доживео сличну судбину.

Да и опет са помешаности Енглеза......

Једна фаза светска историја што пролази без било које прегледе је дешавање на почетком 20тог века.

У Србији си имао убиства Обреновићи и пуч, са једној западној спонзурисане групе.
Слично у Царској Русији са КОМУНИСТИЧКА револуција од 1905

У Кини то је било 1911......

А сви су повезани због енглеске интерест у целој регији.......као онда.....као данас!
Одговори

(27-09-2017, 11:58 PM)Бенито Пише:  Милославе, можда сам те ово већ питао, али није згорег поновити.
У оној првој верзији хватања Чиче, има онај део где Калабић упознаје Чичу са прерушеним ознашима, и представља их , отприлике, речима:" Не брини, Чича, ово су проверени људи."
Објасни колико овакав измишљени догађај погрешно представља Дражу, његову меморију, познавање готово целог српског народа, начин комуникације са Калабићем и слично.

Сети се како је Дража, на суђењу, сликовито описао догађај који се десио у Планиници 41. У детаље је знао како је био одевен, препознао девојку-партизанку (Ружа Главоњић, сестричина његовог пријатеља, ако се не варам) и успешно оборио њено лажно сведочење. Додуше, Дража је био доста тешког здравственог стања приликом заробљавања али и поред тога ова прича не пије воду.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Господине Самарџићу, верујем да сте прочитали књигу Мајкла Лиза "Силовање Србије" па можете ли ме написати да ли су његов тврдње о активним комунистима у британским обавештајним службама истинте ?
Хвала унапред.
Одговори

(27-09-2017, 11:58 PM)Бенито Пише:  Милославе, можда сам те ово већ питао, али није згорег поновити.
У оној првој верзији хватања Чиче, има онај део где Калабић упознаје Чичу са прерушеним ознашима, и представља их , отприлике, речима:" Не брини, Чича, ово су проверени људи."
Објасни колико овакав измишљени догађај погрешно представља Дражу, његову меморију, познавање готово целог српског народа, начин комуникације са Калабићем и слично.
О овоме може да се напише цела књига.
И написао сам их неколико.
Као прво, Дража је лично знао све људе из Калабићевог окружења, са вишим и нижим чиновима, па и редове. Искључена је могућност да се у тако кратком року они замене другим људима. Просто, нису имали одакле да се створе ти други у том року. А камоли још и да се ''провере''. То се није ни десило, ни у једном случају, сви команданти си после маја 1945. били са својим старим људством.
Да не пишем сада нову књигу овде. Smile
Одговори

(28-09-2017, 05:30 PM)Ултрадесничар Пише:  Господине Самарџићу, верујем да сте прочитали књигу Мајкла Лиза "Силовање Србије" па можете ли ме написати да ли су његов тврдње о активним комунистима у британским обавештајним службама истинте ?
Хвала унапред.
Истините су, Черчил их је користио као оправдање своје политике, и то пише Мајкл Лиз.
Одговори

(28-09-2017, 06:12 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(27-09-2017, 11:58 PM)Бенито Пише:  Милославе, можда сам те ово већ питао, али није згорег поновити.
У оној првој верзији хватања Чиче, има онај део где Калабић упознаје Чичу са прерушеним ознашима, и представља их , отприлике, речима:" Не брини, Чича, ово су проверени људи."
Објасни колико овакав измишљени догађај погрешно представља Дражу, његову меморију, познавање готово целог српског народа, начин комуникације са Калабићем и слично.
О овоме може да се напише цела књига.
И написао сам их неколико.
Као прво, Дража је лично знао све људе из Калабићевог окружења, са вишим и нижим чиновима, па и редове. Искључена је могућност да се у тако кратком року они замене другим људима. Просто, нису имали одакле да се створе ти други у том року. А камоли још и да се ''провере''. То се није ни десило, ни у једном случају, сви команданти си после маја 1945. били са својим старим људством.
Да не пишем сада нову књигу овде. Smile

Ова прича је могла да прође само у вријеме вербалног деликта, кад нико није смијо да је изложи стручној критици.

Нити Дража, нити удбаши нису били толико наивни.
Очигледно да је ово измишљено касније са неким политичким циљем.
Само што комунисти у вријеме пласирања ове приче нису могли ни да наслуте да ће већ 1990. доћи до вишестраначија и слободе говора! Те да ће неки људи ове тврдње изложити научној критици.
Одговори

(29-09-2017, 11:42 AM)posmatrač Пише:  
(28-09-2017, 06:12 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(27-09-2017, 11:58 PM)Бенито Пише:  Милославе, можда сам те ово већ питао, али није згорег поновити.
У оној првој верзији хватања Чиче, има онај део где Калабић упознаје Чичу са прерушеним ознашима, и представља их , отприлике, речима:" Не брини, Чича, ово су проверени људи."
Објасни колико овакав измишљени догађај погрешно представља Дражу, његову меморију, познавање готово целог српског народа, начин комуникације са Калабићем и слично.
О овоме може да се напише цела књига.
И написао сам их неколико.
Као прво, Дража је лично знао све људе из Калабићевог окружења, са вишим и нижим чиновима, па и редове. Искључена је могућност да се у тако кратком року они замене другим људима. Просто, нису имали одакле да се створе ти други у том року. А камоли још и да се ''провере''. То се није ни десило, ни у једном случају, сви команданти си после маја 1945. били са својим старим људством.
Да не пишем сада нову књигу овде. Smile

Ова прича је могла да прође само у вријеме вербалног деликта, кад нико није смијо да је изложи стручној критици.

Нити Дража, нити удбаши нису били толико наивни.
Очигледно да је ово измишљено касније са неким политичким циљем.
Само што комунисти у вријеме пласирања ове приче нису могли ни да наслуте да ће већ 1990. доћи до вишестраначија и слободе говора! Те да ће неки људи ове тврдње изложити научној критици.

Taчно. Међутим, ђен. Михаиловић доспео у руке ОЗНЕ а његови пратиоци почивају крај села Дражевина.
"Дража није био наиван" али је био стар и уморан и остављен од свих у планинама Босне.
"ОЗНА није била наивна" али сазнање да је ђен. Михаиловић није напустио земљу и Титова наредба знак је био да се мора брзо деловати.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 23 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним