Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

Господине Самарџићу сада се у Турској снима филм о њему па ме занима да ли четници заробили младог Алију Изетбеговића ?
Одговори

(29-12-2017, 12:27 AM)Ултрадесничар Пише:  Господине Самарџићу сада се у Турској снима филм о њему па ме занима да ли четници заробили младог Алију Изетбеговића ?

Ко га је заробио не знам, али да су га његови кумови четници спасили то је свима познато. Лепо им је вратио.

Да се вратим на оно због чега и пишем. Господине Самарџићу, на списку комунистичких жртава крагујевачког округа не налазе се имена Маце Мачужића и Лексе Вујовића,бораца ЈвуО,иначе крагујевачких ђака који су страдали у Босни 1945. године. Претпостављам да су им ова имена у ствари надимци док права не бих знао. Ово можете наћи у књизи Д.Живковића "Три живота".После рата Живковић је посећивао мајку једног од тих. Прегледао сам списак жртава добро, може да се деси превид мада мислим да нису уписани тамо.
Одговори

Не знам то за Изетбеговића.
Живковићеву књигу сам читао. На списак жртава нисам уписивао оне за које нема доказа да су убијени, дакле нисам уписивао жртве тифуса и сл. Пошто си скорије читао ту књигу, шта пише о њиховом страдању?
Одговори

(29-12-2017, 06:48 PM)Милослав Самарџић Пише:  Не знам то за Изетбеговића.
Живковићеву књигу сам читао. На списак жртава нисам уписивао оне за које нема доказа да су убијени, дакле нисам уписивао жртве тифуса и сл. Пошто си скорије читао ту књигу, шта пише о њиховом страдању?

Мала исправка, није Лекса Вујовић,како сам првобитно написао већ Леско.

Књигу сам читао још кад је изашла а сад се само подсетио. Smile

Пише да су нестали у беспућима Босне и да им се за гроб не зна.
Одговори

Да, то је то. На списку нема категорије ''нестали''. Комисија је увршћивала и нестале. Мада је наравно 90% несталих поубијано у јами Понор и сл.
Одговори

Да ли Вам је познат неки пример да је Дража ,,незаинтересовано" саслушавао неког курира? Наводно, лежао је ма кревету и држао се за главу док је овај причао.

Фотографије и други извори показују да је Дража умео са народом и да је свакога хтео да саслуша.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(30-12-2017, 05:32 PM)Перун Пише:  Да ли Вам је познат неки пример да је Дража ,,незаинтересовано" саслушавао неког курира? Наводно, лежао је ма кревету и држао се за главу док је овај причао.

Фотографије и други извори показују да је Дража умео са народом и да је свакога хтео да саслуша.
Није ми познат.
Одговори

Господине Самарџићу, листам старе "Погледе" па бих хтео да знам да ли је Дража Михаиловић наредио или (прећутно) одобрио напад на Ужице 2. новембра 1941. или су то самостално учинили Игњатовић и Глишић ?
Хвала унапред.
Одговори

(31-12-2017, 04:46 PM)Ултрадесничар Пише:  Господине Самарџићу, листам старе "Погледе" па бих хтео да знам да ли је Дража Михаиловић наредио или (прећутно) одобрио напад на Ужице 2. новембра 1941. или су то самостално учинили Игњатовић и Глишић ?
Хвала унапред.
У Дражино име наредио је Драгиша Васић, као најстарији официр који се тада налазио у штабу. Додуше може бити и Драгослав Павловић, немам времена да проверавам, али 90% Васић.
Одговори

(31-12-2017, 05:11 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(31-12-2017, 04:46 PM)Ултрадесничар Пише:  Господине Самарџићу, листам старе "Погледе" па бих хтео да знам да ли је Дража Михаиловић наредио или (прећутно) одобрио напад на Ужице 2. новембра 1941. или су то самостално учинили Игњатовић и Глишић ?
Хвала унапред.
У Дражино име наредио је Драгиша Васић, као најстарији официр који се тада налазио у штабу. Додуше може бити и Драгослав Павловић, немам времена да проверавам, али 90% Васић.

Пре бих рекао да је то био Павловић. Нису Игњатовић и Глишић самостално организовали напад него су поступили по плану кап. Митића да се Ужице опколи са свих страна. Како су остали одреди разоружани пре почетка напада остало је једино да се партизани бране из правца Пожеге.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Pavlovic.

Perune je li ikada izdata knjiga fotografija cetnika Uzica i Zlatibora,nesto poput Ravnogorskog venca od Kalabica za Crnogorski srez.Sramota ako nije.
Одговори

(02-01-2018, 01:19 PM)EXREZISER Пише:  Pavlovic.

Perune je li ikada izdata knjiga fotografija cetnika Uzica i Zlatibora,nesto poput Ravnogorskog venca od Kalabica za Crnogorski srez.Sramota ako nije.

Фотографије су објављиване у књигама а албум није издат.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Steta.Ima tu materijala za poseban album
Одговори

Прочитао сам да један новинар Новости, Иво Михаиловић, током тридесет година пропагирао је фашизам у Југославији.
Да ли је био у неком родству са ђенералом?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 52 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним