Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

Ма јок, него мислим да они уопште и не знају за ту верзију, као ни свашта нешто.
Мада мислим да би исто било и када би знали. Као што нпр. знају све оно за Калабића.
Одговори

Пре неки дан од сарадника чуо сам једну јако занимљиву реченицу. Том приликом цитирао је речи једног четничког команданта које је наводно изговорио на неком народном збору:

,,Овде је једнима глава у Лондону, другима у Москви а свима је д*пе у Србији..."

Да ли је некоме познате ове речи и зна ли се ко је то и када изговорио?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Јаворски.
Није баш тако, али слично.
Одговори

(18-03-2018, 10:52 PM)Бенито Пише:  Јаворски.
Није баш тако, али слично.

Погодио си. Је ли то било у Ивањици 41.? Ајде ако није проблем цитирај цео говор.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Па, јесте проблем да цитирам јер ми није при руци.
Јесте то рекао на јавном скупу у Ивањици. Отприлике:" Неком је глава у Лондону, некима је срце у Москви, али су вам задњице овде, а батина је код мене."
Те батине, или мочуге, имали су обичај да носе момци уочи рата на вашарима. Обично се бирало тврђе дрво, а и да има неравнине и чворове. Такву је носио и Јаворац, али је на њој имао и натпис:" Ова све зна."
Одговори

(16-03-2018, 04:41 PM)ватхра Пише:  
(16-03-2018, 04:00 PM)posmatrač Пише:  Оргинална фотографија је само она израђена са негатива.
Експозиција је вријеме које је бленда на фотоапарату отворена током фотографисања. И она се на старим фотоапаратима подешавала ручно у зависности од осјетљивости филма и свјетлосних услова.
Двије оргиналне фотографије са различитим експозицијама могу настати само ако фотограф прво фотографише са једном експозицијом, а онда подеси другу па поново фотографише.

Посматрач,

само је негатив оригиналан.
Од њега се може добити више фотографија, које различитим експонирањем могу да буду другачије, и то су све копије.

Технички је то тако, али пред рат Дража ипак није био јавна личност. Тешко да би неко једну те исту фотографију израђивао у различитим експозицијама и то у више примјерака, тако да је из сваке експозиције преживјело по неколико комада.
Прије ће бити да су све те фотографије настале копирањем једне те исте предратне фотографије, а касније су дорађиване и прерађивање.
Било да је неко Дражи мијењао пуковничке еполетушке на неке које потсјећају на генералске или да је Никола П. Илић "преоблачио" савезничке пилоте у њемачке униформе.
Одговори

Је ли читао неко књигу Душана Бабца о благу Карађорђевића?

Занима ме да ли је посебно обрадио причу о оном делу сребрног новца кога су партизани закопали на Златибору и који је касније дошао у руке четника?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Милославе, изазвао си реакцију у суседној нам независној држави, утицавши на објављивање нове књиге хрватских знанственика, па ко има времена, нек одвоји три минута да је прочита.

[Слика: DYr_EC93_Xc_AAv_Ocl.jpg]

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Милославе, да ли си читао те радове Миле Михајловић?
За време рата италијанска штампа је била препуна текстова и фотографија о усташким злочинима над Србима. Да ли је она то користила у својим радовима?
Одговори

(20-03-2018, 04:47 PM)Николај Пише:  Милославе, изазвао си реакцију у суседној нам независној држави, утицавши на објављивање нове књиге хрватских знанственика, па ко има времена, нек одвоји три минута да је прочита.

Јел има ова књига на нету?
Одговори

Има на Купинду.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

https://www.vice.com/rs/article/434wqd/n...d_vice.com

Бане Гајић преноси Динчићева истраживања на Вајс Smile

Иначе, не сећам се да је ово било на форуму, ја сад први пут прочитао о овом догађају.

Удар нађе искру у камену / без њега би у кам очајала!
Одговори

(23-03-2018, 01:20 PM)Громовник Пише:  https://www.vice.com/rs/article/434wqd/n...d_vice.com

Бане Гајић преноси Динчићева истраживања на Вајс Smile

Иначе, не сећам се да је ово било на форуму, ја сад први пут прочитао о овом догађају.

Било је на старом.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Malo prenosi, malo dodaje ponečeg.
Npr Dinčić ne spominje treći oboreni američki avion, Gajić navodi da je pao, pilot zarobljen i ostale gluposti
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 9 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним