Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(14-04-2014, 07:11 AM)Vlad Alekš Пише:  
(13-04-2014, 02:23 PM)Милослав Самарџић Пише:  Да, али код Драже је промашио суштину приче, као и код љотићеваца, које између редова представља афирмативно.

Koliko sam shvatio autor je antikomunistički nastrojen, a složićemo se da iz ove naše današnje perspektive, u odnosu na komuniste svi drugi deluju kao anđeli.
Не признајем. Smile
Све тоталитарне идеје доводе до неког зла.
Одговори

Има овде неких тачних навода. Пре свега Ж. Топаловић као социјалиста (и један од оснивача КПЈ, који се врло брзо одвојио од КПЈ и основао своју странку) и репубиканац по опредељењу имао је превише утицаја на политичку линију Равногорског покрета.

Такође, слажем се са овим око Д. Љотића, чије је обожавање један својеврсни феномен данашњице. Стиче се утисак да Љотић (он као личност, не ЗБОР као покрет (странка)) има више присталица данас, него у оно време када је био жив и активан.
Одговори

(16-04-2014, 02:11 AM)Мргуд Пише:  Има овде неких тачних навода. Пре свега Ж. Топаловић као социјалиста (и један од оснивача КПЈ, који се врло брзо одвојио од КПЈ и основао своју странку) и репубиканац по опредељењу имао је превише утицаја на политичку линију Равногорског покрета.
Ravnogorski pokret je okupio širok spektar predratnih partija, ideologija i pojedinaca. Na primer, Mihajlo Kujundžić je bio funkcioner Demokratske stranke. A koliko sam shvatio ta DS je bila socijaldemokratska, dakle levičarska. Ili Adam Pribićević koji je bio, ako se ne varam, iz SDS-a, a oni su, čini mi se, takođe vukli ulevo.

(16-04-2014, 02:11 AM)Мргуд Пише:  Стиче се утисак да Љотић (он као личност, не ЗБОР као покрет (странка)) има више присталица данас, него у оно време када је био жив и активан.

Vladika Nikolaj je bio u pravu kada je na Ljotićevoj sahrani besedio - Ti si sada mrtav jači nego dok si bio živ.

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

Питање за Милослава. Шта мислите о овој хроници Мира Микетића ''Кроз пакао и натраг'' која је најављивана као велико дијело, које је недостајало у српској историографији. Каже да је писац на њој радио скоро читав живот. Ја сам читао трећи том, мени се чини баш добро. Smile
Одговори

Мени се не чини (баш добро). Smile
То је она класична верзија, да је генерал Трифуновић позвао Ђуришића у Босну, итд. Није дата јасна слика догађаја, понављају се митови и легенде. Недокументована прича, само упореди са документима овде објављеним:

http://www.pogledi.rs/pavle-djurisic-menja-stranu/

http://www.pogledi.rs/zasto-se-djurisic-...osnu-1944/

http://www.pogledi.rs/lijevca-polje/
Одговори

Ови ваши текстови су писани на основу чињеница, докумената и свједочења бораца и узимам их за једину истину. Читао сам их по неколико пута Smile
Али контам ако каже да је радио на оној књизи скоро читав живот, онда ваљда мора и ту бити неке истине.
Одговори

(12-04-2014, 05:11 PM)четнички курир Пише:  [Слика: image.jpg]

Треба ми ова слика Поручника Негована Арсенијевића,веће резолуције.Ако можете да је поставите.Слика је из Албума Николе Калабића и Горске краљеве гарде.

Поставите када имате времена.Smile
Одговори

(16-04-2014, 05:46 PM)Вук92 Пише:  Ови ваши текстови су писани на основу чињеница, докумената и свједочења бораца и узимам их за једину истину. Читао сам их по неколико пута Smile
Али контам ако каже да је радио на оној књизи скоро читав живот, онда ваљда мора и ту бити неке истине.
Читај и једно и друго и треће... Smile
Мора тако.
Одговори

(16-04-2014, 07:21 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(16-04-2014, 05:46 PM)Вук92 Пише:  Ови ваши текстови су писани на основу чињеница, докумената и свједочења бораца и узимам их за једину истину. Читао сам их по неколико пута Smile
Али контам ако каже да је радио на оној књизи скоро читав живот, онда ваљда мора и ту бити неке истине.
Читај и једно и друго и треће... Smile
Мора тако.

Наравно треба читати све, па извући оно најбољеSmile Кад смо већ код тога д али сте читали текст који је писао Новица Поповић под називом ''Босанска голгота'', а односи се на његово свједочанство и виђење тих догађаја?
Одговори

Није ми у сећању.
Одговори

Славе га и Образовци...

Удар нађе искру у камену / без њега би у кам очајала!
Одговори

(16-04-2014, 06:12 PM)четнички курир Пише:  
(12-04-2014, 05:11 PM)четнички курир Пише:  [Слика: image.jpg]

Треба ми ова слика Поручника Негована Арсенијевића,веће резолуције.Ако можете да је поставите.Слика је из Албума Николе Калабића и Горске краљеве гарде.

Поставите слику када имате времена.Smile
Читај
Одговори

А јел ћеш ми тражити Гарду до последње слике, па и после последње? Smile
Колико сам ти до сада дао?
Одговори

Дали сте ми око 30 слика Гарде. Ево само још ова ми треба.Поставио сам једну нову слику у теми најлепше четничке слике.Дао сам ја свима много слика и нисам бројао никада.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 37 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним