Оцена Теме:
  • 0 Гласов(а) - 0 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

"Победници", "Ослободиоци", "Поделе", "Покрет отпора", "Братоубилачки рат", "Помирење
#85

(22-08-2022, 01:37 PM)Chicot Пише:  Da me navučeš Smile

Nema šanse ničeg da se setim sad,  u prirodi,  zelenilo oko mene,  zagrlio dobru dunju.. Mozak na ispašu..

Наравно да ми то НИЈЕ била намера.
Очигледно треба дужи текст да напишем, што ћу о учинити када ми то дозволе време и обавезе.
Одговори
#86

(22-08-2022, 02:22 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(22-08-2022, 01:49 PM)Шумадинац Пише:  Све то стоји, него је ли је постојао барем неки партизан да је ваљао, да су неки били добри људи и одлични борци? Или барем нека одлична борба или акција партизана током Другог светског рата? Ако има, зашто се о томе не пише?

Било је одличних бораца и добрих јединица, Баћовић их је хвалио у том смислу, цитирао сам у својим књигама. То је било пре Сутјеске. После, тешко, не могу да се сетим на прву.

То треба направити један документарац или написати барем један чланак о томе ради објективности и како не би Девић и многи други историчари пребацивали како износиш ствари црно-бело, једносмерно и идеолошки попут комуниста.

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори
#87

(22-08-2022, 02:31 PM)Бенито Пише:  
(22-08-2022, 01:37 PM)Chicot Пише:  Da me navučeš Smile

Nema šanse ničeg da se setim sad,  u prirodi,  zelenilo oko mene,  zagrlio dobru dunju.. Mozak na ispašu..

Наравно да ми то НИЈЕ била намера.
Очигледно треба дужи текст да напишем, што ћу о учинити када ми то дозволе време и обавезе.

Ma šalio sam se Smile
Одговори
#88

(22-08-2022, 02:19 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(22-08-2022, 12:14 PM)Chicot Пише:  
(22-08-2022, 11:53 AM)Бенито Пише:  Шико, шта мислиш, ко је написао ову реченицу:
"Партизанија је претила да потпуно овлада и уништи српски народ." ?

Poznata mi je rečenica. Sećam je se vrlo dobro,  jer sam bio u šoku koliko me je odabir reči i slaganje rečenice podsetio na odvratni komunistički novogovor. U lingvističkom smislu odvratni. 
Ni za 3 života sad ne mogu da se setim ko je autor Smile 
Miloslav:

Цитат:КПЈ је применила метод бољшевика - мобилишу неподобне и гурни их да изгину.

Давати им признање као партизанима, апсурдно је.

Ali,  i to su bili partizani.

Како могу бити партизани? Погледај шта каже Аца Симић. Натоварили их у сточне вагоне и правац Срем, на немачке митраљезе.

Lepo,  stavili im petokrake,  nosili njihove uniforme,  ušli  u komandni lanac na čijem vrhu je  bio Tito. 
Ne  znam kako ti misliš  da oni to nisu  bili? 

U čemu je razlika izmedju njih i drugih nesrećnika koje su pokupili drugde i usmeravali ih na četnike, uz prigodnu političku nastavu?
Одговори
#89

(22-08-2022, 03:26 PM)Шумадинац Пише:  
(22-08-2022, 02:22 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(22-08-2022, 01:49 PM)Шумадинац Пише:  Све то стоји, него је ли је постојао барем неки партизан да је ваљао, да су неки били добри људи и одлични борци? Или барем нека одлична борба или акција партизана током Другог светског рата? Ако има, зашто се о томе не пише?

Било је одличних бораца и добрих јединица, Баћовић их је хвалио у том смислу, цитирао сам у својим књигама. То је било пре Сутјеске. После, тешко, не могу да се сетим на прву.

То треба направити један документарац или написати барем један чланак о томе ради објективности и како не би Девић и многи други историчари пребацивали како износиш ствари црно-бело, једносмерно и идеолошки попут комуниста.

Па већ има у мојим књигама, и такве похвале за партизане и критике за четнике.
Они кажу да нема, рачунајући ваљда да нико не чита књиге. Питање је да ли су их и они прочитали.
Одговори
#90

[Слика: Screenshot-2022-08-22-15-35-38-067-com-f...katana.jpg]
Одговори
#91

Шок
Одговори
#92

Sa kim si to diskutovao Miloslave? Smile
Što se tiče ovog upisa koji si postavio, mada ne znam pozadinu:
Vrlo sramotno i nekorektno od jednog naučnog radnika i javne ličnosti.

Vidim da to što imaš lično sa istoričarima sa ISI - ili oni sa tobom - traje već dugo, ne znam gde ste se razišli, ali vidim da ti njih napadaš da su komunisti, ovo ono, a oni tebi vraćaju nesreazmerno. Odavno ste vi izašli iz okvira naučnog sporenja.

Što je vrlo loše po celokupnu sliku.
Одговори
#93

“Имаћеш прилике да се увериш колико су наши људи у многоме скренули са правог пута. Од стварности ја не затварам очи и прва ми је брига да пронађем људе, којих нема довољно. Људи и само људи ми требају. Велика је криза у људима.”

Некад било, сад се пресликава. Ко је аутор?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори
#94

Kviz je gore Smile
Одговори
#95

Све ти разумеш шта сам хтео рећи.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори
#96

(22-08-2022, 03:57 PM)Милослав Самарџић Пише:  [Слика: Screenshot-2022-08-22-15-35-38-067-com-f...katana.jpg]

Тачно је што Немања каже, на Вашем фб налогу има много сељачина, примитивних, оваквих и онаквих. И идотско вређање Немање је заиста испод сваког нивоа, мада знам да нисте учествовали.

Можда би било боље да се бавимо чињеницама, а не именима.
Одговори
#97

Нисте требали да одговорите оном Видићу. Мада, можда Девић покушава да скрене пажњу са својих ставова које је изрекао.
Одговори
#98

(22-08-2022, 05:12 PM)Београђанин Пише:  Нисте требали да одговорите оном Видићу. Мада, можда Девић покушава да скрене пажњу са својих ставова које је изрекао.

Слажем се. И не само то, већ и да га заустави у вређању. Заиста за тако низак ниво нема простора у озбиљним полекима.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 1 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним