Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

Ђе ме нађе. Smile
Има Самарџића Хрвата, у Сињу највише, тачно се зна када су се одселили из Кривошија и када су променили веру, па и нацију.
Одговори

Да ли су сарађивали четници ЈВуО и четници војводе Пећанца у Нишу и у околини Ниша? Ако су сарађивали,да ли можда знате у каквим су акцијама заједно сарађивали.Питам због мене овако,пошто ми је деда завршио у логору Црвени крст или ти данас 12.фебруар,због сарадње са четницима Чегарског корпуса.А био пре рата у Удружењу Четника код војводе Пећанца.Хвала у напред на одговору.

https://www.instagram.com/colour.history/
Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
[Слика: image.jpg]
Одговори

Сарађивали су, а боље рећи то је био процес преласка Пећанчевих у Дражине јединице. На крају су ваљда сви прешли. Заједничких борби мислим да није било, већ су неки остајали на својим дужностима неко време, да би одатле помагали овима у шуми.
Одговори

Је ли Пилетић прешао у Румунију по Дражином наређењу, или самоиницијативно?
Одговори

По Дражином наређењу.
Одговори

Када је Дража стигао на Равну Гору "41? С обзиром да се спомињу више датума, од 8,11,12,14. маја...
Одговори

(08-05-2018, 08:53 PM)ВојводаВук Пише:  Када је Дража стигао на Равну Гору "41? С обзиром да се спомињу више датума, од 8,11,12,14. маја...

http://www.pogledi.rs/drazin-ratni-put-1...ci-i-reci/

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Хвала соколе!
Одговори

Министарство Војске и Морнарице - Упут за четничко ратовање из 1929. године

https://www.scribd.com/document/52851971...-Ratovanje
Одговори

Imam neko saznanje o ovome, ali nisam nesto zadovoljan, naime u koracnici SDK-a "Na suncu nam oruzje blista" reci glase

Za čast otadžbine napred idemo,
Zastavu pobede smelo dižemo.
Napred, napred drugovi, Srbski dobrovoljci,
Napred, napred drugovi, Kralja Petra borci.

E sad buni me ovo "Napred, napred drugovi, Kralja Petra borci", ja sam u ubedjenju da je SDK bila kolaboracionisticka vojska, samim tim i protivnik JVuO.. Moze li objasnjenje stihova?
Одговори

(23-05-2018, 01:08 PM)Petdrag Пише:  Imam neko saznanje o ovome, ali nisam nesto zadovoljan, naime u koracnici SDK-a "Na suncu nam oruzje blista" reci glase

Za čast otadžbine napred idemo,
Zastavu pobede smelo dižemo.
Napred, napred drugovi, Srbski dobrovoljci,
Napred, napred drugovi, Kralja Petra borci.

E sad buni me ovo "Napred, napred drugovi, Kralja Petra borci", ja sam u ubedjenju da je SDK bila kolaboracionisticka vojska, samim tim i protivnik JVuO.. Moze li objasnjenje stihova?

Ма пусти то,на грбу СДК је и натпис:,,С вером у Бога за Краља и отаџбину''.То је више да би се прикрило њихово германофилско опредјељење.Па и они сами су борце ЈВ називали енглеским плаћеницима.Потпуно је то апсурдно.
Одговори

Господине Самарџићу, знате ли ко је убио комунисту Марка Орешковића
званог Крнтија ?
Одговори

Некад је један комуниста из тих крајева, мислим да се звао Гојко Половина, писао да је ту нешто било сумњиво, да су га убили његови. Али, нисам сигуран, то је било пре око 30 година.
Одговори

(24-05-2018, 12:47 PM)Милослав Самарџић Пише:  Некад је један комуниста из тих крајева, мислим да се звао Гојко Половина, писао да је ту нешто било сумњиво, да су га убили његови. Али, нисам сигуран, то је било пре око 30 година.

У "Политикином забавнику" пише све о Крнтији осим тога.
"Мучки убијен у октобру 1941." На википедији три верзије.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 31 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним