Оцена Теме:
  • 4 Гласов(а) - 5 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Непознате фотографије четничког "клања" цивила
#43

(03-01-2014, 03:37 PM)Бранке Пише:  [Слика: 0158.jpg]
pc screenshot

Немој да нас бламирате. Бесан

Четници познати Кољачи, а четворица кољу свињче - иди бре, као комуно викендаши!

Кез
Одговори
#44

(03-01-2014, 01:14 PM)Николај Пише:  Можда је била симпатизер НОП-аBlush

[Слика: oolongkomunistadn7.jpg] Јок

Ако идем напријед, пратите ме...ако се повучем, убијте ме...ако умрем, осветите ме.
-Анри де ла Рошжаклен
Одговори
#45

А летеће менице?
Одговори
#46

Ако сам ја добро пратио разне књиге, клања су се примењивала када је требало извршити акције у вароши и њиховој близини или када би понестало муниције што се често дешавало током рата. Нека ме неко исправи ако грешим.
Одговори
#47

(10-01-2014, 04:59 PM)Милан Грујић Камењарка Пише:  Ако сам ја добро пратио разне књиге, клања су се примењивала када је требало извршити акције у вароши и њиховој близини или када би понестало муниције што се често дешавало током рата. Нека ме неко исправи ако грешим.

Важно је да опасност опружи папке, изврне беоњаче, буде мирна, па удри чиме стигнеш, да не би она тебе (без да пита чиме...).

Сетих се једног четника Војводе Косте Пећанца, а кога су наравно титовци пришили Дражи (оф хорс...).

Био Свештеник пре рата, а у рату имао обичај да седне на човека, набије му нож у груди и испуши цигарету, док овај не умре.

Ето примера, а како се нож НЕ КОРИСТИ против непријатеља. Или клање тестером од аутоматске!

Сав тај садизам је БОЛЕСТ, а која Србина МОРА ДА СУСТИГНЕ, па се зато одлази у душевне болнице и самоубија. Код крвата, шиптара и осталих, нема последица, јер су они сами највећа последица...

Али Срби памет у главу!
Немој да сами себе и друге око себе (Србе) УБИЈАМО, а бесмисленим иживљавањем, јер то не лечи оно што такве тера на то, већ подспешује деструкцију - самодеструкцијом.

Стрпљен - Спашен, а враћати садистима - садизмом је Болест против које се Срби и Боре!

Гамад (што) брже, краће и ефикасније, код Бога на Освету.
И то је често превише...
Одговори
#48

Па да би изгледало да јесте заклана.
Одговори
#49

(10-01-2014, 09:23 PM)Сербство Пише:  А зашто би Четници све то уопште радили? Немају ли паметнија посла? Себе компромитују.

Ово је зајебанција, снижавање тонуса, исл...
Одговори
#50

(10-01-2014, 09:10 PM)Сербство Пише:  
(02-01-2014, 02:09 PM)Николај Пише:  Неко је на фотографију просуо мастило или неку другу материју, да изгледа као крв:

[Слика: 377px-chetniksinsumadija.jpg]

Ако су ови стварно Четници а особа није заклана, чему толико труда око вештачке крви и снимања?

Сумњам да су ово четници . . . превише је детаљно одрађено(4 фотографије целог "догађаја") да би било обична војничка пошалица . . .

Вероватно је ово нека ратна или послератна античетничка пропаганда . . .

''...Видиш ли пријатељу она три чобана на ливади? Е све док та тројица могу да надгласају мене и Сократа и услед тога доносе одлуке, ја у демократију не верујем... ! " - Платон
(„Држава“)

Одговори
#51

[Слика: 274.png]

Ако идем напријед, пратите ме...ако се повучем, убијте ме...ако умрем, осветите ме.
-Анри де ла Рошжаклен
Одговори
#52

(12-01-2014, 11:13 PM)Бранке Пише:  
(10-01-2014, 09:10 PM)Сербство Пише:  
(02-01-2014, 02:09 PM)Николај Пише:  Неко је на фотографију просуо мастило или неку другу материју, да изгледа као крв:

[Слика: 377px-chetniksinsumadija.jpg]

Ако су ови стварно Четници а особа није заклана, чему толико труда око вештачке крви и снимања?

Сумњам да су ово четници . . . превише је детаљно одрађено(4 фотографије целог "догађаја") да би било обична војничка пошалица . . .

Вероватно је ово нека ратна или послератна античетничка пропаганда . . .

Ово је вероватно рађено у режији Немаца и љотићеваца, као што је мајор Весић јављао...
Одговори
#53

И ја мислим да ово нису четници. Некако не личе на четнике, нема никакве ознаке, а овај са ножем има фризуру последњи хит тога доба, очигледно је да живи у граду и да је само изашао на сликање. И овај десно само што се подшишао.
Одговори
#54

Ова фотографија је "најреалнија":

[Слика: swe.png]
Одговори
#55

Хвала и Бранкеу и Ненаду СРС и Милославу, на додатним аргументима и погледима.

Српска историја је као чирина на коњу. Мало рецни, а гној лије из двеста рупа...

Тако и ово овде, зезање, монтаже, ... све у исти кош убачено, да се добије на маси.

Пилот
Одговори
#56

Ево још једне:

[Слика: y7y6yu778.jpg]

Ако идем напријед, пратите ме...ако се повучем, убијте ме...ако умрем, осветите ме.
-Анри де ла Рошжаклен
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 2 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним