Оцена Теме:
  • 4 Гласов(а) - 5 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Непознате фотографије четничког "клања" цивила

У таквим околностима батина је била разумљива, конкретна, јефтина и што је најважније врло поучна и дјелотворна санкција.

Познати су ми неки конкретни примјери.
Одговори

(30-12-2013, 08:19 PM)Николај Пише:  Ни на једној слици нико није већ заклан, све су наводно "тренутак пре":


[Слика: aysj.jpg]

[Слика: uchn.jpg]

[Слика: sjxz.jpg]

[Слика: vbx8.jpg]


Почетак кампање о "кољачима" српског народа

За трећу фотографију на Википедији пише Четничка тројка коље. Један од присутних чита пресуду. https://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%A6%D1%...0%BA%D0%B5
Одговори

На Википедији пише све и свашта.

Не би му читали пресуду док га кољу, која је логика у томе, она се чита пре ликвидације. А и пресуду не чита џелат, него неки од чланова преког суда.

Сам положај ликова на слици показује да је реч о зајебанцији.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Јер лик што стоји у рукама држи двоглед. А замисли да су написали, уместо "чита пресуду", "гледа дурбиљом да му шта не промакне". Ма, небројено нам је пута беспотребно спрдња нанела штету... Ал шта сад, такви смо
Одговори

(08-08-2015, 11:56 AM)Жаре Пише:  Јер лик што стоји у рукама држи двоглед. А замисли да су написали, уместо "чита пресуду", "гледа дурбиљом да му шта не промакне". Ма, небројено нам је пута беспотребно спрдња нанела штету... Ал шта сад, такви смо

Мисли се на слику изнад те, не на ту.
Али за ову другу си добро приметио тај двоглед, ја га уопште нисам регистровао. Ето, и такво зезање на слици они представљају као клање.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

(08-08-2015, 11:56 AM)Жаре Пише:  Јер лик што стоји у рукама држи двоглед. А замисли да су написали, уместо "чита пресуду", "гледа дурбиљом да му шта не промакне". Ма, небројено нам је пута беспотребно спрдња нанела штету... Ал шта сад, такви смо

Не треба се с тим мирити јер знамо колико нас је то коштало и даље кошта, и мислим да се о томе мора причати, изразити сумња а где има аргумента, аргументовано оборити тврдње описа испод фотографија. Постоје експерти који лако могу уочити шта је шала а шта збиља.

Исто тако је могуће да су неке условили на такав чин макар за фотографију која има јачину код оних којима то иде у прилог.

Старија жена (комшиница) причала је како је у време 2. св. рата у њено место банула група четника (?!), описала њихов изглед а можете претпоставити и какав. Група је харала, претила, становници престрављени нису излазили из кућа докле год ови нису напустили место. Нико није убијен али је остала слика дубоко урезана у сећање.

Питали су је како зна да су то били четници и да ли уопште зна ко су били четници; да ли је ико посумњао да је то био само сценарио не би ли се четници оцрнили?

Не сме се ћутати јер призоре са фотографија ће неко и даље злоупотребљавати па сам чак и ја женско ван моје земље кољачица, четникуша само зато што сам Српкиња, а сада сам и припадница "геноцидног" народа.

Људи стварају дела, а жене људе. (Роман Ролан)
Одговори

Са једног руског сајта:

"Советские солдаты и сербские крестьяне стоят у найденых тел советских офицеров, убитых четниками. Фото сделано в начале октября 1944 года в селе Михайловац, недалеко от города Неготин в восточной Сербии. Несколько советских офицеров были обманом захвачены в плен в окрестностях села и потом убиты четниками — всем им перерезали горло. Речь, по всей видимости, идет об офицерах 19-й стрелковой дивизии, наступавшей в том направлении.

Это был один из первых таких случаев, но не последний. Характерно, что бойцы Красной Армии после этого практически не брали четников в плен. Всего по итогам боев во всей Югославии их оказалось в советском плену не более 3 тысяч человек".

[Слика: img089_48tctuwgrgsg4o8o0cgo0kccs_ejcu.jpg]

Отприлике - сахрана неколико совјетских официра 19. стрељачке дивизије које су четници на превару похватали и поклали у селу Михајловац код Неготина октобра 1944. године. Пише да то није био последњи случај, и да "зато црвеноармејци нису после заробљавали четнике" (као да би без тога имали бољи однос према њима).

Зна ли неко нешто о овом догађају? Претпостављам да је измишљотина али ипак.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Измишљено 100%.
Одговори

Ове две их отприлике оплакују(ова у средини тако делује) тако да би требало да су Срби у питању . . . Могуће партизани(пошто су црвеноармејци око њих) . . .

Сад како су и од чега погинули . . .

''...Видиш ли пријатељу она три чобана на ливади? Е све док та тројица могу да надгласају мене и Сократа и услед тога доносе одлуке, ја у демократију не верујем... ! " - Платон
(„Држава“)

Одговори

Срећом имамо Банета Гајића Smile


Bane Gajic

Jedna od fotografija obilno korištena za istorijsku manipulaciju, ovde sa ispravnim tumačenjem. U domacoj istoriografiji ovaj snimak je "objašnjen" kako je reč o sovjetskim vojnicima koje su zaklali četnici Draže Mihailovića i sa tom legendom se pojavljuje već 50-ak godina, sve do danas.

Adekvatno tumačenje, sa precizno navedenim imenima stradalih vojnika, dao je Dr Aleksej Timofejev nakon uvida u sovjetske ratne arhive.
Inače, reč je o prvim pripadnicima Crvene armije koji su stupili na teritoriju Srbije u Drugom svetskom ratu.
[Слика: 13600035_10209556702691514_3358099536499505122_n.jpg]
Одговори

(03-01-2014, 12:41 PM)четнички курир Пише:  На овим слика се боље види о чему се ради. То је била масовна појава исто као у свим другим ратовима . Војници позирају са својим саборцем који глуми жртву.Дали постоји нека војска на кугли земаљској чији војници се нису овако шалили у тренутцима доколице. Како то да нема ниједна слика партизана који се играју рата. Наравно да нема јер су све спаљене. [Слика: 0016.jpg]
free uploader
Eee ,a sto sve zive novine kako iz Hrvatske tako i federacije BiH-a vec godinama U nazad preuzimaju ove slike koje sam ja objavio jos 2013. godine kao cetnicki kurir!Slike su iz Sabackog Arhiva a sve te strane novine ih objavljuju ne ovlasceno.Smile
Одговори

(05-10-2017, 10:05 AM)Pravda Пише:  
(03-01-2014, 12:41 PM)четнички курир Пише:  На овим слика се боље види о чему се ради. То је била масовна појава исто као у свим другим ратовима . Војници позирају са својим саборцем који глуми жртву.Дали постоји нека војска на кугли земаљској чији војници се нису овако шалили у тренутцима доколице. Како то да нема ниједна слика партизана који се играју рата. Наравно да нема јер су све спаљене. [Слика: 0016.jpg]
free uploader
Eee ,a sto sve zive novine kako iz Hrvatske tako i federacije BiH-a vec godinama U nazad preuzimaju ove slike koje sam ja objavio jos 2013. godine kao cetnicki kurir!Slike su iz Sabackog Arhiva a sve te strane novine ih objavljuju ne ovlasceno.Smile

Бога ми,овом ко да је врат крвав . . . Шок

''...Видиш ли пријатељу она три чобана на ливади? Е све док та тројица могу да надгласају мене и Сократа и услед тога доносе одлуке, ја у демократију не верујем... ! " - Платон
(„Држава“)

Одговори

Бранке, слажем се с тобом. Човек је мртав. Ово није никакво позирање. Тужан
Одговори

"Кољачу" је наљепљена брада.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 1 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним