Оцена Теме:
  • 4 Гласов(а) - 5 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Непознате фотографије четничког "клања" цивила
#85

Мислим да је најважнија информација баш та да се не зна ни један лик са слике. Јер, слике су масовно штампане још од 1945. или 1946. године, у новинама итд, а било је и безброј суђења четницима. Звучи невероватно да није било могуће сазнати ко су ти четници - ако су четници, па ни ко је жртва, ако је комуниста, јер тада је било мало комуниста.
То је аргумент плус за тезу да су ове слике из серије коју су ширили Немци 1943, под паролом ''Кољачи српског народа''. Тј. да су неким есесовцима и усташама стављене шајкаче док кољу неког Србина, па је то приписано четницима.
Што се тиче ове слике на дну, личи на сахрану погинулих после неке борбе. Изнад је гомила земље која личи на гробницу.
Одговори
#86

Људи, што се пецате на ове комунистичке провокације? Ове слике су безброј пута објављиване нарочито у пропагандним материјалима штампаним за време комунизма. Ова слика је нпр. из књиге "Четници, контрареволуција и национална издаја" од Милована Џелебџића.

[Слика: 2014_07_24_15_43_36_Medium.jpg]

Чак и да јесте случај "четничког клања" шта то доказује? Шта може једна фотографија или један пример "ратног злочина" да каже о суштини рата у Југославији? Не наседајте на провокације.

Иде Џиџа кроз планине
гони српске душманине,
издајице Русе, Немце,
крџалије љотићевце.
Одговори
#87

(24-07-2014, 06:09 PM)Милослав Самарџић Пише:  Мислим да је најважнија информација баш та да се не зна ни један лик са слике. Јер, слике су масовно штампане још од 1945. или 1946. године, у новинама итд, а било је и безброј суђења четницима. Звучи невероватно да није било могуће сазнати ко су ти четници - ако су четници, па ни ко је жртва, ако је комуниста, јер тада је било мало комуниста.
То је аргумент плус за тезу да су ове слике из серије коју су ширили Немци 1943, под паролом ''Кољачи српског народа''. Тј. да су неким есесовцима и усташама стављене шајкаче док кољу неког Србина, па је то приписано четницима.
Што се тиче ове слике на дну, личи на сахрану погинулих после неке борбе. Изнад је гомила земље која личи на гробницу.

Da, mislim samo da je verovatno da je zrtva, ili da su zrtve na slici Srbi
Kod slike koju sam postavio poslednju su bitne dve stvari: da li je ovaj sto drzi zrtvu za levu ruku isti onaj sto drzi noz na 3. i 4. fotografiji, i da li je onaj sto stoji na gomili zemlje u pravcu drveta ustasa.
ako su odgovori potvrdni, to baca poprilicno svetla na ovu seriju
Одговори
#88

Тешко да је исти. А онај у позадини изгледа да је Италијан или усташа, нема шансе да је четник.
У позадини између двојице лево.
Одговори
#89

(24-07-2014, 10:43 PM)Милослав Самарџић Пише:  Тешко да је исти. А онај у позадини изгледа да је Италијан или усташа, нема шансе да је четник.
У позадини између двојице лево.

odgovor sa ovakom slikom sigrno necemo dobiti. a jel ste primetili da je uspravan oblik po sredini slike u pozadini u stvari covek i drvo iza njega

mada za drvo nisam siguran, mozda je i dim
Одговори
#90

Требало би да је човек.
Одговори
#91

(24-07-2014, 04:36 PM)Vasa1 Пише:  i ne samo oni. jedan muslimanski sajt koristi slike sa ove teme kao dokaz za cetnicka klanja. cak su im i slike poredjane kao ovde.
pogledi su ocigledno veoma pracen sajt
Који је то сајт?
Одговори
#92

(25-07-2014, 07:34 PM)Николај Пише:  
(24-07-2014, 04:36 PM)Vasa1 Пише:  i ne samo oni. jedan muslimanski sajt koristi slike sa ove teme kao dokaz za cetnicka klanja. cak su im i slike poredjane kao ovde.
pogledi su ocigledno veoma pracen sajt
Који је то сајт?

http://www.bosnaonline.org/forum.php/vie...=35&t=1617
Одговори
#93

О Дражи, са овог сајта: on je bio skolovan, cak vise od Tita Smile
Одговори
#94

Цитат:Preuzeto sa samardzicevog blesavog foruma, i mozete misliti sta je objasnjenje za ove slike? "To se cetnici sale jedni sa drugima", bilo bi smijesno da nisu Samardzic i kompanija sto posto ozbiljni sa svojim tvrdnjama.
Rolleyes

Ако идем напријед, пратите ме...ако се повучем, убијте ме...ако умрем, осветите ме.
-Анри де ла Рошжаклен
Одговори
#95

Ипак јаче је ово за Дражу и Тита. Smile
Одговори
#96

(23-07-2014, 09:05 PM)Вукашин Петковић Пише:  Ма шта се мучите око идентификације, "другови" СкојевацСкојевац помно прате наш форум и одмах је ту експертска анализа
[Слика: bandicam-2014-07-23-21-0.jpg]
"L'Unità" то је лист некадашње Италијанске Комунистичке Партије и актуелно лист те левичарске партије која је учествовала у бомбардовању Србије.
Одговори
#97

(25-07-2014, 07:49 PM)Vasa1 Пише:  
(25-07-2014, 07:34 PM)Николај Пише:  
(24-07-2014, 04:36 PM)Vasa1 Пише:  i ne samo oni. jedan muslimanski sajt koristi slike sa ove teme kao dokaz za cetnicka klanja. cak su im i slike poredjane kao ovde.
pogledi su ocigledno veoma pracen sajt
Који је то сајт?

http://www.bosnaonline.org/forum.php/vie...=35&t=1617

"Разноразне жртве".Smile
Одговори
#98

(31-12-2013, 12:17 AM)Милослав Самарџић Пише:  За ову ми је причао Мијалко Перишић:
[Слика: files.jpg]

А ево и Кореја се зеза са пушкомитраљесцем:

[Слика: cetnickizlocini33.jpg]

И ове две слике се свугде објављују са потписом ''четнички злочини'' и сл.

Ова прва слика потписана је у књизи Јована Радовановића -
Четници кољу непознату особу, слева на десно -
Чедо Радовановић Комарац из Годечева, Гвозден Јовановић из Варде и Ратко Вукосављевић из Дуба.
13. нов. 1943. год.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 1 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним