Не терате ме ваљда да прочитам све ово.
Довољан је и први пасус:
Tri stvari u vezi četničkog pokreta su praktično opštepoznate: prvo, da su vršili kolaboraciju sa nemačkim i italijanskim okupatorom, drugo, da nisu želeli njihovu konačnu pobedu te da nisu iskreno sa njima sarađivali već da su to radili zbog treće stvari, a to je da su partizane videli kao glavne neprijatelje.
Који би требало да гласи: Комунисти обично понављају три ствари у вези четничког покрета...
Као извор се наводу удбаш Грба Миловановић:
(Telegraf.rs /// Izvor: “Draža za početnike” / “Zbornik NOR”, tom XIV, knjiga 2, prilog II, dokumenti Velike Britanije 1943. / “Draža Mihailović”, knjiga Nikole Milovanovića)
Ништа ново, ово смо од њих чули и видјели милион пута. Шта је писац хтио, да подсјети читаоце на комунистичку пропаганду, не знам или да можда млади нараштај убједи, као сто је многе генерације у нешто нетачно.
Da,ali mora da se reaguje na svaku neokomunisticku propagandu u medijima. Svi se u medijima kao ustrucavaju,povodom II sv. rata,da govore,ali ponekad zlonamerno cusnu "pod vrata neku ceduljicu" obojenu NOB-om! No,hteo bih da pitam... sta bi sa LEPI BORO i njegovim preopsirnim i nejasnim pisanijem? Vec godinu dana ga nema...mozda se reinkanirao u Prosvetara....
Најбољи одговор који можемо дати је рад на документарним филмовима.
Друго је Просветар, знамо се одавно.
Da,imam I deo sa 6 epizoda,sjajno uradjeno...a vec cekam II deo...i nikako da stigne...ili je vec mozda izasao pa nisam obratio paznju???
Завршили смо други део, потписали смо уговор са једном ТВ, очекујемо да се ускоро објави.
Милославе,молим те да ми прокоментаришеш поступак владике Амфилохија, држање опела титу и јованки у кући цвећа ,шта мислиш о томе у овом времену и после свега што се догађало ,има ли ту здравог разума уопште?
Стварно не знам шта да ти кажем.
Мада сад нешто читам о томе, и не видим потврду од стране митрополита. Волео бих да видим шта он каже.
И ја сам остао без речи

изгледа ми да има много ствари у нашем народу за стид ,само то могу рећи

Читам неки текст од извесног Петра Гошића. Између осталог, он пише о ђачком четничком одреду у Сопоту, почетак 1942. Тврди, да је од укупно четрдесетак младића, било око 15 чланова омладине Демократске странке и двадесетак омладинаца Српског културног клуба. Гошић тврди да се одред растурио након 3 месеца. Да ли се зна нешто више о том одреду и шта је био узрок растурања?
(09-02-2015, 08:09 PM)Vlad Alekš Пише: [ -> ]Читам неки текст од извесног Петра Гошића. Између осталог, он пише о ђачком четничком одреду у Сопоту, почетак 1942. Тврди, да је од укупно четрдесетак младића, било око 15 чланова омладине Демократске странке и двадесетак омладинаца Српског културног клуба. Гошић тврди да се одред растурио након 3 месеца. Да ли се зна нешто више о том одреду и шта је био узрок растурања?
Пролећа 1942. група омладинаца, београдских илегалаца, излази на терен у област Сопота ради обуке, под командом капетана Серафима Поповића Неготинца. После неколико месеци, Немци овом одреду улази у траг, па се он премешта на терен 1. жичке бригаде, на Гледићу.
Поруке о дешифровању су издвојене у посебну тему.
(09-02-2015, 08:09 PM)Vlad Alekš Пише: [ -> ]Читам неки текст од извесног Петра Гошића. Између осталог, он пише о ђачком четничком одреду у Сопоту, почетак 1942. Тврди, да је од укупно четрдесетак младића, било око 15 чланова омладине Демократске странке и двадесетак омладинаца Српског културног клуба. Гошић тврди да се одред растурио након 3 месеца. Да ли се зна нешто више о том одреду и шта је био узрок растурања?
Одред се звао -Војвода Вук- и формиран је марта 1942.год.на Космају, у Сопоту.
Неки од припадника: пор. Предраг Пејић, пор. Јован Пуповац, рез.п.пор. Лазар Јовановић, рез.пор. Радоњић, рез.пор. Милош Балможан и др.
Иначе, Петар Гошић је био у затвору Гестапоа у Београду, са Десимиром Тошићем и осталима, 1942.год.